albanianlive

albanianlive

Last seen: 5 days ago

AlbanianLive.com mbetet zgjedhja e parë për një lexues i cili kërkon të informohet me saktësi për një lajm. Misioni jonë kryesor është paanshëmëria dhe profesionalizmi dhe për këtë janë të punësuar gazetarët më të mirë në tregun mediatik.

Member since Qeshor 16, 2023

SHBA njofton mbi 200 milionë dollarë ndihmë shtesë huma...

SHBA njoftoi të enjten më shumë se 200 milionë dollarë ndihmë humanitare shtesë ...

Sulm me thikë në Paris, plagoset oficeri i policisë

Një oficer policie është sulmuar me thikë në Paris. Sipas Le Figaro, oficeri i p...

Reklamë
Reklamë

Aksident në superstradën Lezhë-Laç, automjeti përfundon...

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e kësaj të enjteje në superstradën Lezhë...

Manchester City zyrtarizon blerjen e parë në këtë merkato

Ka qenë një sekret i hapur prej muajsh dhe tani është zyrtare: Savinho është një...

Albin Kurti: Hapja e urës kryesore mbi Ibër, në të mirë...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha të enjten se hapja e urës kryesore mbi l...

Tirana eliminohet nga Europa pas disfatës me Torpedon

Takimi i parë kishte përfunduar me rezultatin 1-1, me bardheblutë që shpresonin ...

Sulmohet me thikë 17-vjeçari në Greqi, ja gjendja e tij...

 Një 17-vjeçar është sulmuar me lëndë të mprehtë (thikë) pasditen e kësaj të enj...

Trafikonin lëndë narkotike, arrestohen 9 persona në Mal...

Nëntë persona janë arrestuar në Mal të Zi, pasi ishin të dyshuar për kontrabandë...

Amnesty International: Izraeli ka keqtrajtuar dhe tortu...

Amnesty International akuzon Izraelin për keqtrajtim dhe torturim të të burgosur...

VIDEO/Shpërthim në një nga shtyllat e tensionit të lart...

hpërthen një nga shtyllat e tensionit të lartë në lagjen nr.2 të Sarandës. Sipas...

Shpërthen shtylla elektrike në Sarandë, evakuohen qytet...

Një shpërthim në një shtyllë shtylla elektrike është regjistruar në lagjen numër...

EMRI-FOTO/ Arti në zi, ndahet nga jeta shkrimtarja e nj...

 Rosa Regàs, shkrimtarja e njohur spanjolle ka ndërruar jetë në moshën 90-vjeçar...

Lufta në Lindjen e Mesme, Biden dhe Netanyahu pritet të...

Presidenti i SHBA, Joe Biden dhe kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu mund t...

Zgjidhet presidenti i Asamblesë Kombëtare Franceze, fit...

Yael Braun-Pivet, nga partia e Presidentit Macron, u rizgjodh president i Asambl...

Regjistrohet rasti i dytë me “Ethet e Nilit perëndimor”...

Instituti i Shëndetit Publik njoftou se është regjistruar rasti i dytë me “Ethet...

Samiti i radhës në Shqipëri më 2025! Zbardhen diskutime...

Samiti i liderëve evropianë në Oksford në pallatin Blenheim, vendlindjen e udhëh...

Zelensky kërkon unitet pas “misionit për paqe” të Orbanit

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, ka refuzuar bisedimet për arritjen e nj...

Borxhi që përfundoi në shkrepjen e armës, detaje nga ng...

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Durrës. 70-vjeçari Fa...

VIDEO/ Borxhi që përfundoi në shkrepjen e armës, detaje...

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Durrës. 70-vjeçari Fa...

Horoskopi për ditën e nesërme, e premte 19 korrik 2024

Dashi Mos u përfshini shumë nga ankthi, pasi në të kundërt rrezikohet që tension...

VIDEO/ Palestër apo burg? Pas rrëfimit të Alda Nikollit...

Bashkëpunëtori i drejtësisë, Nuredin Dumani, i cili akuzohet për disa vrasje, du...

Fitoi mandatin e dytë në drejtimin e KE, Rama uron Von ...

Kryeministri Edi Rama ka uruar Ursula von der Leyen pasi është rizgjedhur si Pre...

Njoftimi mjekësor për gjendjen shëndetësore të Biden: P...

Presidenti i SHBA Joe Biden vazhdon të kryejë detyrat e tij zyrtare ndërsa merre...

Rritet presioni ndaj Biden, mund të tërhiqet nga gara g...

Agjencia e lajmeve Axios shkruan se presioni nga Kongresi dhe miqtë e ngushtë të...

Plagoset me armë i moshuari në Durrës, 56-vjeçari e qël...

Një person ka mbetur i plagosur me armë zjarri në Durrës. Ngjarja ka ndodhur pas...

“Nesër do të të vras!”/ Tetë muaj peng i Hamsit, 27-vje...

Andrey Kozlov tha se luftëtarët e Hamasit do ta mbulonin me batanije, duke e lën...

Në 90% të profesioneve, burrat kanë pagë më të lartë, g...

Sipas INSTAT, një punonjës në vend u pagua mesatarisht 70,539 lekë në muaj në vi...

“Çdo fillim ka një fund”, Bardhi falënderon ish-bashkëp...

Pas njoftimit të ditës së mërkurë se është larguar tashmë nga SBS Entertainment ...

Ende vatra zjarri aktive në Lurë, flakët marrin përmasa...

Vijojnë të jenë aktive ende vatrat e zjarrit në Parkun Kombëtar Lurë Mali i Dejë...

Të shtëna me armë zjarri në Durrës, raportohet për një ...

Një sulm me armë zjarri ka ndodhur para pak minutave në Durrës. Sipas burimeve t...

Reklamë
Reklamë