Ekonomi

SPAK ‘tremb’ blerësit e pronave, ekspertët: Investimet ...

Sinjalet që po vijnë nga tregu i pasurive të patundshme tregojnë se gjatë këtij ...

Edukimi financiar, në shkolla/ Minxhozi: Informimi për ...

Fëmijët ,të rinjtë dhe shtresat vulnerabël do të jenë në fokus të nismes së Bank...

Reklamë
Reklamë

Berati, i gjithi i rezervuar nga turistë anekënd botës,...

Qyteti i Beratit i njohur ndryshe si qyteti i një mbi një dritareve thuajse në ç...

Tatimi mbi pagat apo kapitalin, një krahasim mes Shqipë...

Sa paguajnë tatim mbi pagë shqiptarët! Do të shohim më poshtë një krahasim, të b...

78% e shqiptarëve në moshë të rritur kanë llogari bankare

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, tha të premten në workshopin “Rr...

Pasuritë e paluajtshme, 90 milionë euro investim nga in...

Ka një ecuri të dukshme dhe është një treg me një zhvillim të hovshëm. Konfirmim...

Zgjerimi Aeroportit të Tiranës/ Investohet në terminali...

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës (TIA) vijon punimet intensivisht për të zgjerua...

Lëvizjet e tregut! Si qarkullon paraja nga kompeticioni...

Kampionati Europian i Futbollit është duke filluar me hedhjen jo vetëm të topit,...

Sejko: Turizmi arkëtoi 4.2 miliardë euro në 2023, rriti...

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko ta se turizmi është një nga fushat...

Kreditë me probleme rriten në prill, më shumë individë ...

Më shumë qytetarë dhe bizneseve nuk po i paguajnë në kohë kreditë e marra. Pas n...

Investimet e huaja në nivelin më të lartë historik, 354...

Sipas të dhënave të Bankës së Shqipërisë, për tremujorin e parë të vitit investi...

Credins bank, kryefjala e verës 2024!

Me Credins bank, vera e këtij viti duket se do të jetë stina më e bukur për të g...

Rishikimi i buxhetit, këtë muaj pritet miratimi i pagav...

Buxheti i shtetit do të rishikohet për herë të dytë brenda këtij muaj, duke refl...

Zona e lirë ekonomike në Kashar, Kojdheli: Do akomodohe...

Zonat e lira ekonomike do të jenë realiteti më i ri në Tiranë, teksa pritet që v...

Kompanitë e armëve, 10 vjet pa taksa në Shqipëri: Duhet...

Qeveria shqiptare hedh të tjerë hapa për të çuar përpara idenë e prodhimit të ar...

Rritet konsumi i karburanteve në vend/ Doganat: U impor...

5-mujori i këtij viti arkëtoi rreth 17 miliardë Lekë të ardhura për llogari të D...

Institucionet në krizë, bizneset dhe familjarët ulin bo...

Bizneset por dhe familjarët po tregohen më të ndërgjegjshmit për të paguarat në ...

Mashtrimet me mikrokreditë, BSH rregullore të re, filte...

Banka e Shqipërisë ka hartuar një rregullore të re për institucionet financiare ...

“Prodhimi i armëve made in Albania“ për konsultim, krij...

Nuk ka shumë informacion lidhur me shoqërinë shqiptare KAYO, për prodhimin dhe t...

Pas hetimit të microkredive, FMN: Moscenimi i pavarësis...

Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) vlerëson se ruajtja e pavarësisë së Bankës së S...

Rama dhe Balluku inspektojnë punimet në Korridorin Blu/...

Kryeministri Edi Rama dhe Zv.kryeministrja, njëherësh Ministër i Infrastrukturës...

Karta SIM për banor – Shqiptarët të parët në Europë, në...

Tregu i shërbimeve celulare ka shënuar rritje në disa prej treguesve të tij gjat...

Mbështetja ndaj pensionistëve/Resulaj: Qeveria ka gati ...

Deputetja e Partisë Socialiste, Pranvera Resulaj thotë se qeveria do të ofrojë m...

Rishikohet kësti paraprak për një kategori tatimpaguesi...

Nga analizat e thelluara të Administratës Tatimore është konkluduar që për një k...

Çfarë do të ndodhë me euron? Banka e Shqipërisë ka ndal...

Gati 80 milionë euro në vetëm pesë muaj. Kaq valutë ka tërhequr nga tregu i këmb...

Gjirokastër, të huajt blejnë shtëpi në zonën muzeale

Gjirokastra vazhdon të vlerësohet si një destinacion i rëndësishëm pushimesh për...

Heqja e licencave së “MCA” dhe “final”, kush ka marrë k...

Kush ka marrë kredi dhe nuk e ka paguar, nuk do të shpëtojë nga detyrimet pavarë...

Po i nxit turizmi dhe blerja e apartamenteve, shqiptarë...

Mbajtja e niveleve të ulëta të normave të interesit nga Banka e Shqipërisë, ecur...

Raporti vjetor i BSH, Sejko: Ekonomia shqiptare mbetet ...

Guvernatori i BSH-së, Gent Sejko ka deklaruar se ekonomia shqiptare ka qenë dhe ...

Doganat marin vlerësimet maksimale nga “Pyetësori me Bi...

Drejtoria e Përgjithshme e Doganave ka marrë vlerësimet maksimale në Pyetësorin ...

Reklamë
Reklamë
Reklamë
Reklamë