Kuzhinë

Qershitë e Zeza të Beratit – Tradita e Vërtetë e Frutav...

Sezoni i qershive ka nisur ëmbël këtë vit, ku prodhimi duket si i bekuar nga nat...

Kura Me 40 Arra të Gjelbra të Pabëra – Për Tiroidet, Gj...

Në treg kanë dalë arrat e gjelbra të pabëra të cilat ofrojnë vlera vërtet të rën...

Reklamë
Reklamë

Bamje me Hudhra dhe Vaj Ulliri – Shpejt, Lehtë dhe Shën...

Dashamirësit e bamjes, një perime tepër e shëndetshme për organizmin, janë gjith...

Metodat Natyrale – Si të Kuroni Enjtjen e Kyçeve

Akumulimi i acidit urik dhe formimi i kristaleve të imëta në kyçe mund të shkakt...

Reçel Shtëpie me Pjeshkë – Ëmbëlsi, Aromë dhe Shije Mag...

Cilësohen si frutat e arta të stinës, plot lëng e shije, të freskëta me aromë ma...

10 Erëzat Efikase Kundër Mushkonjave

Stina e verës sapo ka nisur. Më në fund! Tani mund t’i gëzohemi plazhit, shëtitj...

Mungesa e Hekurit apo Sëmundjet Kronike – Si të Dalloni...

Anemia është një problem shëndetësor që ka të bëjë me numrin tepër të ulët të rr...

Shenjat që Jep Mëlçia kur Niveli i Toksinave në Trup Ës...

Mëlçia është përgjegjëse për eliminimin e toksinave nga organizmi, ndaj mund ta ...

Si të Flini Mirë Gjatë Netëve të Nxehta

Një gjumë i rehatshëm gjatë stinës së verës është padyshim një ëndërr që vështir...

Diamond sjell një Shije të Re, Makaronat Kuq e Zi – Zbu...

Në një ngjarje të veçantë, Diamond, një nga markat më të njohura të makaronave n...

Çfarë Duhet të Dini Rreth Helmimit me Safilokok nga Ush...

Stafilokuku është një bakter i zakonshëm që gjendet në hundë dhe në lëkurë tek r...

Pure Patatesh me Djathë dhe Mish të Pjekur në Furrë – ...

Të provosh shije të reja është pa dyshim gjithnjë një kënaqësi e veçantë. Receta...

Si të Humbisni Peshë në dy Javë me Mënyra Krejt Natyrale

Shtimi në peshë është tepër i lehtë, por rënia prej saj vështirësohet gjithnjë e...

Mëlçi të Pjekura në Furrë me Shije Fantastike

Kur vjen puna tek të brendshmet e shtazëve apo shpendëve, mënyra e gatimit duhet...

Të Hash Shpejt – Zbuloni Çfarë Pëson Organizmi

Ngrënia me shpejtësi është e gabuar dhe rrit rrezikun e sëmundjeve të zemrës, di...

Çaji i Lëkurave të Patateve për Qarkullimin e Gjakut dh...

Pataja është ndër perimet më të pasura me vlera ushqyese. Kjo perime fantastike,...

Përse Njerëzit Merren me Thashetheme? Ka një Shpjegim S...

Njerëzit shpenzojnë mesatarisht 52 minuta në ditë duke bërë thashetheme. Këtë e ...

Për Amvisat – Si të Përgatisni Byrekun e Shtëpisë pa Th...

Byreku i shtëpisë është padyshim më i preferuari i gjithëve. Pavarësisht se me ç...

Rrënja e Lulerradhiqes – Si ta Përdorni për Pastrimin e...

Rrënjët e lulerradhiqes janë përdorur prej shumë kohësh në shumë trajtime terape...

Speca të Pjekura Në Prush – Mënyra më Fantastike për t’...

Një pjatë tipike e kuzhinës shqiptare që të tundon menjëherë me shijen e saj e t...

Ëmbëlsirë e Shpejtë pa Pjekje – Delikatesë e Lehtë Plot...

Kjo është një recetë e veçantë, e cila do t’ju mahnisë me shijen e saj fantastik...

4 Vitamina Thelbësore për Shëndetin e Syve

Shëndeti i syve mund të anashkalohet shpesh ose të merret për i mirëqenë. Ai rre...

Vaji i Peshkut – Efektet e Panjohura në Organizëm Kur e...

Vaji i peshkut është një burim i shkëlqyer i acideve yndyrore omega-3. Ato ndihm...

A është e Vërtetë që nuk Duhet të Vishemi me të Zeza në...

Na kanë thënë e stërthënë që veshjet me ngjyrë të errët siç është e zeza nuk duh...

Supë me Mish Qengji, Qumësht dhe Hudhra për Shije dhe S...

Një supë e thjeshtë por shumë e shijshme, e pasur në vlera ushquese dhe e shënde...

Një Avokado në Ditë dhe i Thua Kardilogut ‘ik’

Kohët e fundit njerëzit janë fiksuar pas avokados, këtij fruti me tul kremoz si ...

Lëngu i Qepës për Pastrimin e Organizmit dhe Kundër Kat...

Çaji ose lëngu i  qepës përgatitet nga lëkurat dhe qepës. Shtresa e jashtme e sa...

Pse djersitni gjatë natës në gjumë? – Problemet shëndet...

Djersitja gjatë natës është një proces që të gjithë e përjetojmë kur temperatura...

Studiuesit: Cigarja elektronike zgjidhje alternative pë...

Heqja dorë nga duhanpirja është padyshim arritje për disa përdorues, por proces ...

Shëruesja e Fortë Natyrale që Rritet në Shqipëri

Pupëza ose Rudbekia është pjesë e së njëjtës familje botanike të luledeles. Kjo ...

Reklamë
Reklamë
Reklamë
Reklamë