Sociale

Provimi i gjuhës së huaj, këtë vit më shumë mbetës. Mat...

Dalja e rezultateve të provimit për gjuhën e huaj që u dha afro dy javë më parë ...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, priten temperatu...

Gjatë kësaj jave, vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike...

Reklamë
Reklamë

Dita e sotme me vranësira dhe reshje të pakta, temperat...

Në shtresat e larta të atmosferës kemi hyrjen e masave ajrore të  paqendrueshme ...

“Po vritemi për një vijë uji!”/ Kunata i dëmton 3 shtëp...

Një konflikt kunatash zhvillohet në “Shihemi në Gjyq”. Mersinia dhe Saimja kanë ...

“Një faqe e gjysmë vendim!”, puna e cunguar e prokurori...

Mersinia dhe Saimja janë dy kunata nga Elbasani që konfliktohen në “Shihemi në G...

Fëmija që u bë nënë 2 herë, djali tregon historinë e ja...

Aureli është vetëm 20 vjeç, por ka parë e përjetuar gjëra përtej moshës së re. A...

Nga studentë në kamerierë/ Turizmit i duhen edhe 30 mij...

Baret, restorantet dhe hotelet, aktualisht punësojnë mbi 100 mijë individë, por ...

Liqenet e Lukovës, shënjohen shtigjet për Hiking dhe sp...

Liqenet e Lukovës në Mokër të Pogradecit nga njëri vit në tjetrin tërheqin turis...

Diell dhe temperatura të larta, parashikimi i motit kët...

Këtë fundjavë, vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike kj...

Shteti ia kalon privatit: Paga mesatare është 73.641 le...

Pas arritën kulmin në tremujorin e fundit të 2023-shit, pagat kanë ardhur në rën...

14 vjeçe nënë për herë të parë, e mitura sjell në jetë ...

Një 14-vjeçare është bërë nënë për herë të parë, duke sjellë në jetë një vajzë. ...

Media italiane “SiViaggia”: Udhëtim në kryeqytetin mode...

Zbuloni se cilët janë muajt më të mirë për të vizituar Tiranën dhe për të shijua...

Dita e sotme do të jetë me diell , temperaturat në rënie

Rrymat ajrore Atlantike po ndikojnë Evropën perëndimore, të cilat do të rënie të...

“Këtë vit, presim 2 milionë pasagjerë më shumë”, drejto...

Drejtori i Autoritetit të Aviacionit Civil, Maksim Et’hemaj thotë se në 2024, pr...

VIDEO/ Pamje mahnitëse nga Himara, delfinët dhurojnë sp...

Një grup turistësh të huaj të cilët kanë qenë duke eksploruar zonën dhe bregdeti...

Për vitin 2023, bashkitë fituan 4 mln euro nga taksa e ...

Afro 4 milionë euro ka përfituar pushteti vendor gjatë vitit të kaluar prej bumi...

LISTA/ Publikohen rezultatet e provimit të Maturës Shte...

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Ogerta Manastirliu ka njoftuar publikimin e rez...

Kthimi i sheshit “Skënderbej” në “Fan Zone” zhvendos fa...

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë, njofton të gjithë besimtarët se Kurban Bajrami...

“Time”: Shqipëria, destinacioni më emocionues për pushi...

Mrizi i Zanave, një restorant i stilit agroturizëm në veri të Shqipërisë, është ...

Dita e sotme do të jetë me vranësira , reshje shiu dhe ...

Rrymat ajrore Atlantike po ndikojnë Evropën perëndimore, të cilat do të sjellin ...

“Projekt i guximshëm, i hapur për publikun”/ Piramida e...

Projekti i transformimit të Piramidës së Tiranës ka marrë një tjetër çmim presti...

Denaj: Lehtësohen procedurat e lejeve të ndërtimit për ...

Janë publikuar në fletoren zyrtare ndryshimet e vendimit të Këshillit të Ministr...

Përfundon ndërtimi i urës që lidh dy fshatra në Shkodër...

Ura e Gimajve, që lidh fshatrat Gimaj dhe Nenmavriq me rrugën kryesore në Bashki...

Homazhe për Qazim Sejdinin në Elbasan, qindra qytetarë,...

Këtë të enjte (13 qershor) janë mbajtur homazhet për ish kryetarin e bashkisë së...

Dita e sotme do të jetë me vranësira kthjellime dhe res...

Rrymat ajrore Atlantike po ndikojnë Evropën perëndimore, të cilat do të sjellin ...

Do ulet çmimi i naftës? Koncesioni i markimit me kosto ...

Koncesioni i markimit me kosto për qytetarët “1 lek në çdo një litër karburant” ...

“S’kemi asnjë kujtim me të, asnjë foto”, Endri e Stefi ...

Dy këngëtarët e njohur korçarë, Endri dhe Stefi Prifti kanë humbur babain e tyre...

Do ulet çmimi i naftës? Koncesioni i markimit me kosto ...

Koncesioni i markimit me kosto për qytetarët “1 lek në çdo një litër karburant” ...

Ish-kryebashkiaku i Elbasanit u nda nga jeta, reagon Ra...

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas lajmit për ndarjen nga jeta të ish-kryebash...

Media italiane: Zbuloni Lukovën dhe Ksamilin, ideale pë...

Zbuloni Lukovën dhe Ksamilin, dy vende magjepsëse në Shqipëri – të konsideruara ...

Reklamë
Reklamë
Reklamë
Reklamë