Rajoni

Shkuan të blinin pa para por nuk u lejuan nga 58-vjeçar...

Autoritetet greke kanë vënë në pranga dy persona pas një sherri të regjistruar d...

Osmani në Samitin e Paqes, Kosova mbështet Ukrainën: Të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka mbajtur një fjalim përmbyllës në Samitin ...

Reklamë
Reklamë

“Asociacioni? Serbët në Kosovë të mësojnë nga gabimet e...

Kryetari i Këshillit Popullor Serb dhe përfaqësuesi i serbëve në Kroaci, Milorad...

“Tranzit” nga Rinasi drejt BE, hyrje-daljet e shtetasve...

Si efekt zinxhir i turizmit, Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës u kthye vitin e fu...

“Do të jetë më e madhja në Europë”, Financial Times: Vu...

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, është duke u përgatitur t’i japë Rio Tin...

Propaganda ruse dhe serbe rrezikon Malin e Zi

Analistët në Mal të Zi thonë se Serbia dhe Rusia po zhvillojnë një propagandë të...

Pritet numër i lartë i vizitorëve, Greqia merr masa kun...

Greqia duhet të reduktojë ndërtimet e shfrenuara dhe të mbrojë burimet ujore dhe...

Ish-kreu i NATO-s dënon sulmin në Banjskë: Siguria e Ko...

Ish-Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Lord George Robertson, thotë se e dënon p...

Ish-kreu i NATO-s dënon sulmin në Banjskë\ Robertson: S...

Ish-Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Lord George Robertson, thotë se e dënon p...

Arsenali i armëve në Veri i fshehur në puseta, i përket...

Policia e Kosovës ka zbardhur detaje nga operacioni i mbrëmjes së djeshme në Ver...

Ngjarje e rëndë në Maqedoninë e Veriut: Nusja vret me t...

Një ngjarje e rëndë ka tronditur mbrëmjen e djeshme qytetin e Kratovës, ku një 6...

Nusja vret me thikë burrin dhe vjehrrin në Maqedoninë e...

Një ngjarje e rëndë ka tronditur mbrëmjen e djeshme qytetin e Kratovës në Maqedo...

Reagime për deklaratat e Hill, Gjermania: Zbatimi i mar...

Ambasadori gjerman ne Kosove Jorn Rohd i është kundërpërgjigjur ambasadorit të S...

Emrat/ Krimi i rëndë brenda familjes, babai i dehur vre...

Një ngjarje e rëndë është regjistruar, pak pas mesnate në qytetin e Prizrenit, k...

Mitsotakis bën ndryshime në qeveri

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis, ka nisur  riorganizimin e qeverisë së ti...

Nusja në Maqedoninë e Veriut masakron me thikë burrin d...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Maqedoninë e Veriut, ku nusja 36-vjeçare ka ma...

Walker pas takimit me Kurtin: Kosova është histori e ja...

Kosova është një histori e jashtëzakonshme suksesi. Këtë e thotë William Walker,...

Takimi me BIA në Nish, zbulohet audio-përgjimi i spiuni...

Një audio-përgjim i dytë, që implikon shtetasin e Kosovës Bedri Shabani, i arres...

BE kushtëzon anëtarësimin e Serbisë: Nuk ka përparim pa...

Në një intervistë për Radio Evropa e Lire zëdhënësi i BE-së Peter Stano ka dekla...

Qeveria e Kosovës vendos sanksione kundër Rusisë, Bjell...

Qeveria e Kosovës ka vendosur sanksione kundër Rusisë dhe Bjellorusisë në lidhje...

BE: Serbia nuk mund të bëhet anëtare pa normalizimin e ...

Serbia nuk mund të bëhet anëtare e Bashkimit Evropian pa normalizimin e raportev...

Sondazhi i amerikanëve: Bie besueshmëria tek Albin Kurt...

Matjet e fundit se ku qëndrojnë partitë politike tregojnë ndryshime të mëdha në ...

Vrasja e 11-vjeçares në Greqi, gruaja e autorit: Shpres...

Bashkëshortja e 37-vjeçarit grek që vrau mbesën e tij pasi tentoi ta përdhunonte...

“Anëtarësimi i Kosovës në KiE” largon delegacionin serb...

Gjatë ditës së parë të takimit vjetor të përfaqësuesve të komisioneve të mbrojtj...

Vuçiç: Do të jemi më mirë në Ballkan kur t’i diskutojmë...

SARAJEVË – Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, tha se situata në të gjithë B...

Bajram Begaj drejt Shkupit, pritet nga presidentja e RM...

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj u nis sot për në Shkup ku do të marrë pjes...

Vrau mbesën në Greqi, familjarët e 37-vjeçarit largohen...

Vrasja e Vasilikës vetëm 11 vjeçe nga daja i saj pasi tentoi ta përdhunonte në G...

“Ruaj një palë këpucë…” flet për herë të parë vëllai i ...

Në 25-vjetorin e  çlirimit të Kosovës, ish-ushtari i UÇK-së, Bahri Ahmeti ka rrë...

VIDEO/ Debat shqiptaro-serb në Sarajevë, deputetët e Sh...

Është shoqëruar me debate mes delegacionit shqiptar dhe atij serb një mbledhje K...

25 vite liri, zbulohet shtatorja e Tony Blair në Ferizaj

Shtatorja e ish-kryeministrit britanik Tony Blair është zbuluar të mërkurën në F...

Reklamë
Reklamë
Reklamë
Reklamë