Bota

Mediat kroate publikojnë pamjet/ Djali i Vuçiç i përfsh...

Prej ditës së djeshme, në media të ndryshme po qarkullojnë pamjet që tregojnë dj...

Katër të vdekur dhe pesë të zhdukur brenda pak ditëve, ...

Katër turistë të vdekur dhe pesë të zhdukur brenda disa ditëve në Greqi, janë sh...

Reklamë
Reklamë

“Nxirrini armët nga magazinat!” Stoltenberg: NATO do të...

Në të ardhmen e afërt NATO do të mund të përballet me diçka me të cilën nuk ësht...

Kriza në qeverinë izraelite! Shpërbëhet kabineti i luft...

Kabineti i luftës nuk ekziston më në Izrael. Me një vendim të minutës së fundit,...

Netanyahu shpërbën kabinetin e luftës pas dorëheqjes së...

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu ka shpërbërë kabinetin gjashtë anëtarës...

“Djalli fshihet në detaje”, çfarë do të diskutojnë sot ...

Sot, krerët e shteteve dhe qeverive të 27 vendeve anëtare të Bashkimit Evropian ...

Jasir Asani në fokusin e mediave greke para ndeshjes me...

Pas Italisë në datën 14 qershor, kuqezinjtë do të përballen në datën 19 qershor ...

Shkuan të blinin pa para por nuk u lejuan nga 58-vjeçar...

Autoritetet greke kanë vënë në pranga dy persona pas një sherri të regjistruar d...

“Është tregtari më i mirë”, Trump sulmon Zelenskyn: Sa ...

Donald Trump ka një qëndrim ndryshe nga administrata Biden për luftën në Ukrainë...

Sulmuan pronarin e supermarketit dhe i plagosën dy djem...

Një 30-vjeçar shqiptar dhe një 46-vjeçar rus janë arrestuar nga policia greke pa...

BBC: Roja bregdetare greke hodhi qëllimisht emigrantët ...

“Roja bregdetare greke ka shkaktuar vdekjen e dhjetëra emigrantëve në Mesdhe gja...

VIDEO/ E “zhveshur” nga kostumi zyrtar, Meloni ia merr ...

Kryeministrja Giorgia Meloni ka mbyllur me një kërcim mjaft special samitin e G7...

Ndikimi i Kinës në Amerikën Latine, po nxjerr anët e er...

Ndikimi gjithnjë e më i madh i Kinës në Amerikën Latine po nxjerr tani anët e er...

“Po zhvillohen përgatitjet”, rriten spekulimet rreth vi...

Për muaj të tërë, vëzhguesit e Rusisë kanë deklaruar se presidenti Vladimir Puti...

Zgjedhjet në Britani, sondazhet parashikojnë humbjen e ...

Tri sondazhe e fundit në Britani parashikojnë një disfatë të sigurt për Partinë ...

Nga bisedimet te kërcimi, Meloni kërcen vallen popullor...

Kryeministrja italiane Giorgia Meloni e ka mbyllur me një kërcim një prej ngjarj...

Investigimi i BBC: Roja bregdetare greke ka hedhur emig...

Në një artikull të gjatë, BBC raporton se roja bregdetare greke ka shkaktuar vde...

Komisioni Evropian dhe Këshilli Evropian- Liderët e BE-...

Krerët e 27 vendeve të BE-së do të zhvillojnë këtë të hënë (17 qershor) një taki...

Treni i mallrave përplaset me trenin e pasagjerëve, vik...

Të paktën pesë persona kanë vdekur pasi një tren mallrash u përplas me një tren ...

Kërcënimet nga Rusia dhe Kina, paralajmëron NATO: Do i ...

“Do i tregojmë edhe ne botës arsenalin tonë të armëve”. Ky ishte paralajmërimi i...

Tension me Kinës dhe Filipineve, përplasen anijet në uj...

Një anije filipinase dhe kineze u përplasën pranë ishujve Spratly në ujërat e di...

Netanyahu kundërshton ndalimin e luftimeve gjatë ditës ...

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu kritikoi planet e shpallura nga ushtria...

Gaza: Hamasi është gati për një marrëveshje gjithëpërfs...

Përgjigja e Hamasit ndaj propozimit të fundit për një armëpushim në Gaza është n...

Bilanci: 37,337 palestinezë të vrarë nga ofensiva e Izr...

Të paktën 37,337 palestinezë janë vrarë dhe 85,299 janë plagosur nga sulmi i ush...

Qipro goditet nga i nxehti ekstrem, dy të vdekur dhe tr...

Sipas gazetës britanike Mirror, një zyrtar qipriot i shëndetësisë ka konfirmuar ...

Sauditët, India dhe Brazili nuk firmosin! Deklarata fin...

Liderë dhe përfaqësues të mbi 90 vendeve të botës u bën bashkë në Zvicër për sam...

Osmani në Samitin e Paqes, Kosova mbështet Ukrainën: Të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka mbajtur një fjalim përmbyllës në Samitin ...

Pikat kryesore të Komunikatës së Përbashkët të Samitit:...

Rreth 80 vende ranë dakord në Zvicër se dialogu midis të gjitha palëve dhe respe...

Pelegrinazhi i haxhit, 19 të vdekur si pasojë e vapës s...

Të paktën 14 pelegrinë jordanezë dhe pesë iranianë vdiqën në Arabinë Saudite gja...

“Asociacioni? Serbët në Kosovë të mësojnë nga gabimet e...

Kryetari i Këshillit Popullor Serb dhe përfaqësuesi i serbëve në Kroaci, Milorad...

Reklamë
Reklamë
Reklamë
Reklamë