Sport

Nga Europiani në politikë, Mbape apel për zgjedhjet në ...

Në prag të ndeshjes me Austrinë në debutimin në Euro 2024, ylli i Francës Kylian...

Deklaroi se mund të shpalleshim kampion europe, “zhduke...

Kombetarja shqiptare e nisi me humbjen fazen e grupeve te “Euro 2024”, ku u mpos...

Reklamë
Reklamë

Serbët shfaqin flamurin provokues me hartën e Kosovës, ...

Djegia e flamurit shqiptar pas sherrit me tifozët anglezë në rrugët e Gelsenkirc...

“I hapi derën” golit të Italisë, Hysaj merr vendimin e ...

Shqipëria u mund në sfidën me Italinë në EURO 2024, me rezultatin 2-1. Të parët ...

Rumani-Ukrainë ngre siparin e të hënës, përballja e Myn...

Dita e katërt në Euro2024 premton spektakël që në ndeshjen e orës 15:00. Rumania...

EURO 2024/ Sot tre ndeshje të tjera, “gjelat” do përbal...

Tre përbalje të tjera do të luajnë sot në Euro 2024. Në orën 15:00, dy skuadrat ...

EURO 2024/ Arrestohen shtatë tifozë serbë pas përleshje...

Shtatë tifozë të ekipit kombëtar të Serbisë janë ndaluar më 16 qershor, pasi ish...

Anglia në krye të grupit C, Bellingham u jep fitoren pë...

Është mbyllur me fitoren e Anglisë ndeshja e dytë e grupit C. “Tre luanët” trium...

Shqiptari Dritan Abazoviç: Bëj tifo për Serbinë, do ta ...

Ish-kryeministri shqiptar i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, në një prononcim për R...

Përleshja mes tifozëve serbë dhe anglezë, mediat: U për...

Në përleshjen e pasdites së sotme në Gjermani mes tifozëve serbë dhe atyre angle...

EURO 2024 | Anglia mposht 1-0 Serbinë, vendos goli i Be...

Anglia triumfoi minimalisht ndaj Serbisë, në ndeshjen e vlefshme për Grupin C, n...

Përplasjet e dhunshme mes tifozëve dhe anglezë, mediat ...

Përplasje të dhunshme ndodhën pasditen e sotme në Gelsenkirchen, mes tifozëve an...

Mbyllet pjesa e parë, Anglia në avantazh ndaj Serbisë, ...

Është mbyllur me rezultatin pjesa e parë e ndeshjes mes Anglisë dhe Serbisë. Gol...

Pjesa e parë, Anglezët marrin avantazhin me Bellingham,...

Nuk kishte si mos shkëlqente edhe këtu. Vetëm 12 minuta pas nisjes së sfidës së ...

Danimarka dhe Sllovenia ndajnë 1 pikë, Eriksen rikthehe...

Është mbyllur me rezultatin 1-1 ndeshja mes Sllovenisë dhe Danimarkës. Një ndesh...

Publikohen formacionet, Anglia rreshton yjet përballë S...

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Angli-Serbi, e vlefshme për grupi...

Euro 2024 | Anglia sfidon Serbinë, zbulohen formacionet

Anglia përballet me Serbinë, në ndeshjen e vlefshme për Grupin C, në Euro 2024. ...

Bajrami, goli më i shpejtë në Europian, Kirichenkos: S’...

Dmitry Kirichenkos iu deshën 67 sekonda për të shënuar gol dhe vendosur rekordin...

Episodi i shpifur në Europian, trajneri i Holandës krua...

Joachim Löw, ish-trajneri i kombëtares gjermane, ka hyrë në histori, mes të tjer...

Euro 2024| Policia gjermane jep lajmin e rëndësishëm pë...

E premtja 14 qershorit shënoi fillimin e Euro 2024 në Gjermani, një turne i shum...

Tifozi shqiptar hyri në fushë në ndeshjen me Italinë, U...

UEFA ka nisur procedim disiplinor kundër Shqipërisë, më saktësisht Federatës Shq...

Euro 2024 | Barazim 1-1, Sllovenia dhe Danimarka ndajnë...

Sllovenia dhe Danimarka, regjistruan barazimin e parë të këtij Europiani. Sfida ...

Rikthimi emocionues i Eriksen, shënon gol 3 vjet pasi p...

Pjesa e parë e ndeshjes mes Sllovenisë dhe Danimarkës është mbyllur me avantazhi...

Euro 2024 | Slloveni-Danimarkë 1-1, Janza barazon shifr...

Në Grupin C, luhet sfida mes Sllovenisë dhe Danimarkës, për Euro 2024. Dy kombët...

VIDEO/ Trazira në Gelsenkirchen, tifozët shqiptarë dhe ...

Një përplasje ka ndodhur ditën e sotme mes tifozëve shqiptarë dhe atyre serbënë ...

VIDEO/ Ish-futbollisti i Real Madrid bëhet hero, shpëto...

Akti heroik i Sergio Aribas mund të jetë arsyeja pse një çift në Maldive është e...

Tre vjet më parë luftonte për jetën në fushë, Eriksen r...

Një ditë e veçantë për Christian Eriksen. Danezi është në formacionin e kombëtar...

VIDEO/ Tifozët anglezë provokojnë serbët me flamurin ku...

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga sherri mes tifozëve serbë dhe anglezë. Nga...

Pronari i restorantit në Dortmund: Shqiptarët kanë pirë...

Armando, pronari i njërit prej restoranteve në Dortmund, aty ku qëndruan shqipta...

Euro 2024 | Eriksen zhbllokon sfidën, Danimarka në avan...

Në Grupin C, luhet sfida mes Sllovenisë dhe Danimarkës, për Euro 2024. Dy kombët...

Reklamë
Reklamë
Reklamë
Reklamë