Opinion

Mendja top… futbolli!

Nga Artan Fuga Në verën e vitit 1990, verë e nxehtë në të gjitha kuptimet, shqip...

Propaganda e Kremlinit me “luftrat e Perëndimit”: NATO ...

Nga Alteo Hysi Në raportin e fundit të monitorimit të propagandës ruse, Task For...

Reklamë
Reklamë

Politika qesharake në ditët e Evropianit

Nga Roland Qafoku “Jam në Rinas. Po iki në Gjermani për ndeshjet”. “Jam në Gjerm...

Shqipëria 2, Sylvinho 0

Nga Sokol Balla Sylvinho është trajneri më i mirë dhe më i keq që mund t’i vinte...

Shqiptarët në Dortmund

Nga Ilir Yzeiri Manifestime të tilla të mëdha, siç janë Kampionati Europian apo ...

Nevoja për një qasje të re ligjore për industrinë e det...

Nga Mero Baze Ksamili, është një nga destinacionet më të njohura në botë për Shq...

Gomëdjegësit opozitarë

Nga Fatos Tarifa Çfarë opozitarizmi ndaj qeverisë që sot drejton Shqipërinë dhe ...

Ilir Meta niset për të “luftuar” dhe përfundon duke na ...

Nga Mero Baze Ilir Meta u shfaq sot qysh në mëngjes me një vare në dorë për të p...

Thuajini Metës të ndalojë!

Nga Dritan Hila Sot Ilir Meta është parë nga Roskoveci me një vare duke i rënë n...

Barrën e bashkimit mbarëopozitar e ka Berisha dhe PD

Nga Preç Zogaj I drejtë a i pa drejtë vendimi i Gjykatës së Apelit rimon me poli...

Debati im i humbur me nënën e Armando Brojës

Nga Sokol Balla Ishte dita e fundit e majit dhe ndërsa prisja avionin e British ...

Pse dështoi përpjekja për një parti të madhe anti-Beris...

Nga Ylli Pata Deklarata e sotme e Ambasadës së SHBA pas dhënies së vulës së PD-s...

Shanset 50-50 për Itali-Shqipëri, modeli statistikor i ...

Nga Eduard Zaloshnja Nga një model simulacionesh statistikore që kam ndërtuar qy...

Betejat e Bashës i bën Rama, ose Berisha

Nga Dritan Hila Ka një zhgënjim në kampin e Lulzim Bashës për faktin që vula i k...

Problemi i PD jo vula por Berisha anti-SHBA, e “rruspat...

Nga Jakin Marena Ka një eufori në radhët e Rithemelimit për dhënien e vulës Sali...

Përse PD nuk shpall ende Berishën deputet të saj?

Nga Mero Baze Gjithë kriza e Partisë Demokratike erdhi nga vendimi I Lulzim Bash...

Problemi i PD jo vula por Berisha anti-SHBA, dhe “rrusp...

Nga Jakin Marena Ka një eufori në radhët e Rithemelimit për dhënien e vulës Sali...

Grupi i zjarrit

Nga Artur Ajazi Dogjën goma, hodhën molotovë, tym e flakë qendra e Tiranës, smog...

Shtëpia e re te Zogu i Zi

Nga Frrok Çupi Këta, me sa duket, janë nisur të gjithë për në shtëpinë e re. Ndo...

Më pak se 30% duan që Berisha të jetë kandidat për krye...

Nga Eduard Zaloshnja Me përkufizim, sondazhet online të portaleve nuk përfaqësoj...

Fitorja e vulës nga Berisha, si e Lleshit nga Shebe

Nga Martin Leka Është si fitorja e Pirros kjo e vulës së Partisë Demokratike. Os...

Turistët e huaj në Shqipërinë Socialiste

Nga Kastriot Kotoni Tema e turizmit në Shqipëri në kohë të ndryshme të historisë...

25 vjetori i Çlirimit të Kosovës, një nxitje shtesë për...

25 vjetori i Çlirimit të Kosovës, një nxitje shtesë për konsolidim shtetëror e e...

SPAK hap dosjen “Gjiri i Lalzit”: A thua nisi uragani?!

Nga Ylli Pata Reagimi i ashpër i Ilir Metës pas 3 orëve në SPAK nuk është thjesh...

Miti i PD-së dhe realiteti demokratik

Nga Ben Andoni Mbas një sage të stërgjatë mori fund realiteti i vulës për dy pje...

Berishizmi që vulosi fatin e PD

Nga Desada Metaj Dhe në ditën e tretë të vulëmbajtjes, atëherë kur euforia e mil...

Një monument për një nënë shqiptare

Nga Bajram Peçi Një shtatore monumentale “Nënë Shqipëri” e kemi, ndaj dikush do ...

Gjykata e vulës desh shurdhoi SPAK-un

Nga Frrok Çupi ‘E vulës’, po them pa asnjë ngarkesë negative, veçse që të mos lo...

PD ka humbur kontaktet me realitetin

Nga Artur Ajazi Partia Demokratike, ngjet si ata njerëzit mes xhunglave, që jeto...

Kushtetuesja përballë sfidave, më shumë paanshmëri, int...

*Fjala e plotë e deputetit të PS, Fatmir Xhafaj në seancën plenare, 12 qershor 2...

Reklamë
Reklamë
Reklamë
Reklamë