Nesër bllokohet qarkullimi në “By Pass”-in e Fierit, ja si do të kryhet lëvizja e mjeteve

Policia e Shtetit njofton se në vijim të punës nga ARRSH për zbatimin e projektit “Qendra e Monitorimit të Trafikut”, do të kryhen punime për montimin e monitorëve të Sistemit të Informacionit të ndryshueshëm në aksin rrugor by-pass-i i Fierit Për këtë arsye nga ora 03:00 deri në orën 05:00 do të bëhet devijimi i […]

Korrik 9, 2024 - 12:05
 0
Nesër bllokohet qarkullimi në “By Pass”-in e Fierit, ja si do të kryhet lëvizja e mjeteve
Reklamë
Reklamë

Policia e Shtetit njofton se në vijim të punës nga ARRSH për zbatimin e projektit “Qendra e Monitorimit të Trafikut”, do të kryhen punime për montimin e monitorëve të Sistemit të Informacionit të ndryshueshëm në aksin rrugor by-pass-i i Fierit

Për këtë arsye nga ora 03:00 deri në orën 05:00 do të bëhet devijimi i trafikut në rrugën e vjetër Fier- Levan dhe më pas në aksin kryesor të By-pass Fier.

Për shkak të punimeve, në këtë aks rrugor ka fluks të shtuar prandaj do të menaxhohet trafiku sipas Planit të menaxhimit të Trafikut.

Reklamë
Reklamë

Policia Rrugore kërkon mirëkuptimin e drejtuesve të automjeteve që të përdorin rrugën alternative, duke përdorur aksin rrugor “Fier-Levan”, gjatë orarit të punimeve.

/a.r

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

albanianlive AlbanianLive.com mbetet zgjedhja e parë për një lexues i cili kërkon të informohet me saktësi për një lajm. Misioni jonë kryesor është paanshëmëria dhe profesionalizmi dhe për këtë janë të punësuar gazetarët më të mirë në tregun mediatik.