Shifrat: 38,243 palestinezë kanë humbur jetën që nga 7 tetori

Ministria e shëndetësisë e qeverisë së Hamasit njoftoi sot një numër të ri të vdekjeve prej 38,243 në enklavën palestineze që nga fillimi i luftës me Izraelin

Korrik 9, 2024 - 13:35
 0
Shifrat: 38,243 palestinezë kanë humbur jetën që nga 7 tetori
Reklamë
Reklamë

Ministria e shëndetësisë e qeverisë së Hamasit njoftoi sot një numër të ri të vdekjeve prej 38,243 në enklavën palestineze që nga fillimi i luftës me Izraelin nëntë muaj më parë.

Gjithsej 50 persona u vranë në 24 orët e fundit, u bë e ditur në një deklaratë për shtyp, duke shtuar se 88,033 njerëz janë plagosur në Rripin e Gazës që nga 7 tetori.

Nga ana tjetër, Izraeli duket i vendosur për të arritur deri në fund objektivin për shkatërrimin e Hamasit, ndonëse numri i civilëve të vrarë sa vjen e rritet./vizionplus.tv/

Reklamë
Reklamë

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

albanianlive AlbanianLive.com mbetet zgjedhja e parë për një lexues i cili kërkon të informohet me saktësi për një lajm. Misioni jonë kryesor është paanshëmëria dhe profesionalizmi dhe për këtë janë të punësuar gazetarët më të mirë në tregun mediatik.