Greqia nuk gjen qetësi! Goditet nga një tjetër tërmet i fortë, magnituda dhe epiqendra

Një tërmet i fortë ka goditur Greqinë ditën e sotme. Mediat greke raportojnë se goditja ka ndodhur 32 km lindje-verilindje të ishullit të Symit.

Korrik 9, 2024 - 18:05
 0
Greqia nuk gjen qetësi! Goditet nga një tjetër tërmet i fortë, magnituda dhe epiqendra
Reklamë
Reklamë

Një tërmet i fortë ka goditur Greqinë ditën e sotme.

Mediat greke raportojnë se goditja ka ndodhur 32 km lindje-verilindje të ishullit të Symit.

Sipas Institutit Gjeodinamik, tërmeti ka qenë me magnitudë 4.7 të shkallës Rihter. Thellësia fokale ndodhet në 39.4 kilometra.

Reklamë
Reklamë

Epiqendra e tërmetit është afër bregdetit turk dhe lëkundjet sizmike janë ndjerë veçanërisht në ishullin Rodos.

 

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

albanianlive AlbanianLive.com mbetet zgjedhja e parë për një lexues i cili kërkon të informohet me saktësi për një lajm. Misioni jonë kryesor është paanshëmëria dhe profesionalizmi dhe për këtë janë të punësuar gazetarët më të mirë në tregun mediatik.