Spanja dominon në Euro 2024, golashënuesi më i mirë deri tani në turne është ylli iberik

Krahas parashikimeve se kush do ta fitojë Euro 2024, si kudo tjetër, ka gjithmonë një parashikim se kush do të përfundojë golashënuesi më

Korrik 10, 2024 - 12:50
 0
Spanja dominon në Euro 2024, golashënuesi më i mirë deri tani në turne është ylli iberik
Reklamë
Reklamë

Krahas parashikimeve se kush do ta fitojë Euro 2024, si kudo tjetër, ka gjithmonë një parashikim se kush do të përfundojë golashënuesi më i mirë.

Deri tani i pari në këtë listë është Dani Olmo. Mesfushori asistoi Ferran Torres në golin e vetëm kundër Shqipërisë, përpara se të shënonte kundër Gjeorgjisë në fitoren 4-1 gjatë fazës së grupeve. Ai më pas shënoi dhe asistoi në fitoren 2-1 ndaj Gjermanisë në çerekfinale, dhe në mënyrë të qëndrueshme arriti në krye me një gol në fitoren 2-1 ndaj Francës në gjysmëfinale.

Me po aq gola është Gakpo i Holandës, ende në lojë, teksa Musiala dhe Mikautadze me po 3 gola janë eliminuar tashmë. /vizionplus.tv

Reklamë
Reklamë

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

albanianlive AlbanianLive.com mbetet zgjedhja e parë për një lexues i cili kërkon të informohet me saktësi për një lajm. Misioni jonë kryesor është paanshëmëria dhe profesionalizmi dhe për këtë janë të punësuar gazetarët më të mirë në tregun mediatik.