“Më kanë vrarë djalin!”/ Vëllai i Xhimi Bakajt tregon momentet kur morën vesh krimin: Nëna ulëriu, e pa në Tv

Ngjarja e rëndë që ndodhi ne Fier ku një 39-vjeçar Xhuljano Mihaj goditi me thikë për vdekje bashkëjetuesin e ish bashkëshortes së tij në lagjen Kryengritja e Fierit, tronditi opinionin publik. Autori ishte në një konflikt të herëpashershëm me bashkëshorten e tij edhe pse kjo e fundit i kishte kërkuar divorcin dhe pritej seanca vendimtare. […]

Korrik 10, 2024 - 16:30
 0
“Më kanë vrarë djalin!”/ Vëllai i Xhimi Bakajt tregon momentet kur morën vesh krimin: Nëna ulëriu, e pa në Tv
Reklamë
Reklamë

Ngjarja e rëndë që ndodhi ne Fier ku një 39-vjeçar Xhuljano Mihaj goditi me thikë për vdekje bashkëjetuesin e ish bashkëshortes së tij në lagjen Kryengritja e Fierit, tronditi opinionin publik.

Autori ishte në një konflikt të herëpashershëm me bashkëshorten e tij edhe pse kjo e fundit i kishte kërkuar divorcin dhe pritej seanca vendimtare. Autori i krimit e kërcënonte shpesh bashkëshorten dhe të dashurin e saj Xhimi Bakaj.

Ai shkonte çdo natë poshtë banesës ku jetonte ajo dhe fëmijët duke ruajtur çdo lëvizje të saj. Ditën e djeshme bashkëjetuesja e viktimës u shpreh në një lidhje live se ajo ka qenë çdo ditë e kërcënuar dhe e survejuar nga bashkëshorti.

Reklamë
Reklamë

Familjarët e të ndjerit Xhimi Bakaj kanë folur për News24.

“Mama ja më mori në telefon duke ulëritur. Më tha: Më kanë vrarë djalin!”, tregon vëllai momentet e tmerrit në familjen e tyre.

Vëllai i Xhimit: Xhimi dhe vajza kanë qenë të lidhur për 9 muaj ose 1 vit, por unë kohët e fundit e kam marrë vesh. Kam qenë jashtë dhe thjesht kam folur se a është mirë. Për shtatëzaninë e vajzës kam mësuar përpara 5 ditësh, tani kur ndodhi ngjarja. E kam marrë vesh që kanë bërë shumë kallëzime në polici dhe policia këto kallëzime nuk i ka marrë parasysh. Por, vëllai im nuk më ka shprehur shqetësime të shumta. Ai ishte i lumtur me vajzën. Në fillim kam qenë pak në dyzim, disi, siç jemi ne shqiptarët, për moshën, për faktin që kishte fëmijë, por unë i kam thënë që vijo nëse ndihesh i lumtur. Xhimi ishte i lumtur dhe sillej mirë edhe me fëmijët e partneres së tij. Gjatë këtyre ditëve kam mësuar më shumë problematika. Xhimi nuk thoshte se kishte probleme, i ka mbajtur përbrenda të gjitha. Vëllai im nuk mbante biçak. Autori e ka qëlluar më shumë se 7 herë, 4 herë në zemër dhe besoj 3 herë në bark.

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

albanianlive AlbanianLive.com mbetet zgjedhja e parë për një lexues i cili kërkon të informohet me saktësi për një lajm. Misioni jonë kryesor është paanshëmëria dhe profesionalizmi dhe për këtë janë të punësuar gazetarët më të mirë në tregun mediatik.