Dita e sotme do të jetë me diell dhe vranësira kalimtare

Anticikloni subtropical tashmë po zhvendoset drejt Europës jugore ku presim rënie graduale të temperaturave. E Martë 11 Qershor 2024 Në vendin tonë moti do të jetë me diell dhe vranësira të pakta. Era do të fryjë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 15  m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forces 5 me lartësi […]

Qeshor 11, 2024 - 08:30
 0
Dita e sotme do të jetë me diell dhe vranësira kalimtare
Reklamë
Reklamë

Anticikloni subtropical tashmë po zhvendoset drejt Europës jugore ku presim rënie graduale të temperaturave.

E Martë 11 Qershor 2024

Në vendin tonë moti do të jetë me diell dhe vranësira të pakta. Era do të fryjë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 15  m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forces 5 me lartësi vale 1,0-1,5 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

– Zonat malore      16/31°C

– Zonat e ulëta       18/35°C

– Zonat bregdetare 20/32°C

Kosova për dt. 10 Qershor 2024 do të ketë vranësira dhe kthjellime. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 14°C –18°C në mëngjes deri në 27°C –30°C gradë Celsius në mesditë.

E Mërkurë 12 Qershor 2024

Në vendin tonë moti do të jetë me diell dhe vranësira të pakta. Era do të fryjë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forces 3  me lartësi vale 0,4-1,0 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

– Zonat malore      14/29°C

– Zonat e ulëta       16/33°C

– Zonat bregdetare 18/32°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

albanianlive AlbanianLive.com mbetet zgjedhja e parë për një lexues i cili kërkon të informohet me saktësi për një lajm. Misioni jonë kryesor është paanshëmëria dhe profesionalizmi dhe për këtë janë të punësuar gazetarët më të mirë në tregun mediatik.