Gazetari i BBC-së u gjet i pa jetë në ishullin grek, policia zbulon arsyen e vdekjes

Gazetari i BBC, Dr. Michael Mosley, i cili u gjend i pajetë pas 5 ditësh kërkim në një zonë shkëmbore të ishullit grek Synim, rezultoi se vdiq nga shkaqe natyrale. Zëdhënësja e policisë, Konstantia Dimoglidou, tha për BBC se nuk u gjetën lëndime në trupin e tij që mund të kishin shkaktuar vdekjen e gazetarit. […]

Qeshor 10, 2024 - 15:05
 0
Gazetari i BBC-së u gjet i pa jetë në ishullin grek, policia zbulon arsyen e vdekjes
Reklamë
Reklamë

Gazetari i BBC, Dr. Michael Mosley, i cili u gjend i pajetë pas 5 ditësh kërkim në një zonë shkëmbore të ishullit grek Synim, rezultoi se vdiq nga shkaqe natyrale.

Zëdhënësja e policisë, Konstantia Dimoglidou, tha për BBC se nuk u gjetën lëndime në trupin e tij që mund të kishin shkaktuar vdekjen e gazetarit.

67-vjeçari, baba i katër fëmijëve u raportua i zhdukur pasi u largua nga plazhi Agios Nikolaos për t’u nisur për një shëtitje rreth orës 13:30 me kohën lokale të mërkurën.

Autoritetet greke kryen një kërkim të gjerë për Dr. Mosley në mes të temperaturave të larta.

Një menaxher bari gjeti trupin e tij pasi kryetari i bashkisë së ishullit “pa diçka” pranë gardhit të lokalit dhe njoftoi stafin, njoftoi agjencia e lajmeve PA.

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

albanianlive AlbanianLive.com mbetet zgjedhja e parë për një lexues i cili kërkon të informohet me saktësi për një lajm. Misioni jonë kryesor është paanshëmëria dhe profesionalizmi dhe për këtë janë të punësuar gazetarët më të mirë në tregun mediatik.