Horoskopi javor nga Paolo Fox

Horoskopi i Paolo Fox për javën nga 10 deri në 16 qershor 2024 do t’ju lejojë të zbuloni paraprakisht se çfarë kanë rezervuar planetët për ditët në vijim, shenjë pas shenje. Kush do të jetë i preferuari i yjeve dhe kush do të duhet të armatoset me guxim dhe të përballet me sfidat e qiellit? […]

Qeshor 9, 2024 - 20:35
 0
Horoskopi javor nga Paolo Fox
Reklamë
Reklamë

Horoskopi i Paolo Fox për javën nga 10 deri në 16 qershor 2024 do t’ju lejojë të zbuloni paraprakisht se çfarë kanë rezervuar planetët për ditët në vijim, shenjë pas shenje.

Kush do të jetë i preferuari i yjeve dhe kush do të duhet të armatoset me guxim dhe të përballet me sfidat e qiellit?

Do ta zbuloni në rreshtat e mëposhtëm, duke lexuar pasqyrën javore astrologjike të përgatitur nga Paolo Fox, astrologu shumë të ndjekur italian, përkthyer nga noa.al.

Dashi

Sipas horoskopit të Paolo Fox java do të nisë me këmbë të mbarë. Në fakt, të hënën dhe të martën do të keni në një aspekt të favorshëm Hënën, Diellin, Jupiterin, Venusin dhe Mërkurin. Premton të jetë një 48 orësh triumfator, nga çdo këndvështrim. Dy ditët e vetme të këqija do të jenë e shtuna dhe e diela, sepse Hëna e kundërt mund t’ju shkaktojë shumë debate ose pengesa.

Demi

Të hënën dhe të martën Hëna në kuadraturë mund të krijojë disa pengesa të vogla, disa bezdi që do t’ju duhet t’i kapërceni me shumë qetësi dhe durim. Fatmirësisht të mërkurën ylli i bardhë do të kthehet në favorin tuaj dhe do të qëndrojë i tillë për dy ditë. Pjesa qendrore e javës do jetë veçanërisht stimuluese, si në punë ashtu edhe në dashuri.

Binjakët

Nga e hëna në të martë dy ditë shumë premtuese, veçanërisht në dashuri. Ata që kanë pak kohë janë beqarë duhet të përfitojnë nga kjo, të dalin dhe të njohin njerëz të rinj. Të mërkurën dhe të enjten Hëna në disonancë mund të shkaktojë disa momente tensioni, një vonesë ose një pengesë të bezdisshme. Fundjavë interesante.

Gaforrja

Me kalimin e ditëve do të bëheni gjithnjë e më të fortë dhe të favorizuar nga yjet. E mërkura dhe e enjtja do të jenë dy ditët më intriguese, veçanërisht në dashuri. Mes rikthimeve dhe dashurisë së papritur me shikim të parë, ju presin momente emocionuese. Vetëm mes të shtunës dhe të dielës mund ta gjeni veten me pak më shumë lodhje ose një hënë të keqe.

Luani

Siç tregohet nga horoskopi i Paolo Fox, java juaj do të fillojë me kalimin e Hënës në shenjën tuaj. E hëna dhe e marta do të jenë dy ditë shumë fitimprurëse si për të çuar përpara projekte të reja pune, ashtu edhe për t’iu përkushtuar dashurisë dhe sqarimit të gjërave me dikë. Do të jetë një javë e qetë: e vetmja e metë do të përfaqësohet nga Marsi në disonancë. Mundohuni të mos e neglizhoni shumë aftësinë fizike.

Virgjëresha

Të mërkurën, të enjten dhe të premten në mëngjes Hëna do të kalojë në qiellin tuaj: do të keni një dozë të mirë energjie dhe vitaliteti shtesë. Në këto ditë duhet të përqendroni angazhimet tuaja më të rëndësishme, takimet e punës apo të dashurisë. Për shkak të tranzitit të ri të Marsit në Demi do të filloni të rikuperoheni nga pikëpamja psikofizike.

Peshorja

Pritet të jetë një javë shumë premtuese. Konfirmimet, përgjigjet, rinovimi i një kontrate janë rrugës. Lajmet do të vijnë, edhe pse jo në kohën që prisnit. Fundjava do të jetë plot dashuri, emocione të bukura, takime të reja dhe projekte kreative, në sajë të Hënës në shenjën tuaj: mos e kaloni kohën të mbyllur në shtëpi.

Akrepi

Të hënën dhe të martën do të duhet të përballeni me një Hënë në aspekt të kundërt. Mund të ndiheni shumë nervozë, me gjakftohtësi ose të përballeni me disa pengesa të vogla. Asgjë serioze. Në realitet, periudha nuk është aspak negative, por mund të shihet si periudha e rikuperimit. E mërkura dhe e enjtja janë dy ditët më të mira të javës. Nëse keni një takim të rëndësishëm biznesi apo një takim dashurie, duhet të synoni për pjesën qendrore të javës.

Shigjetari

Sipas horoskopit të Paolo Fox java do të nisë mjaft mirë. Të hënën dhe të martën, në fakt, Hëna tek Luani do t’ju mbushë me energji dhe qartësi mendore. Shfrytëzoni këto ditë sa më shumë, për t’u rikuperuar në punë, nëse këto ditët e fundit ka pasur tensione dhe diskutime të ndryshme. Të mërkurën dhe të enjten, megjithatë, e kundërta Hëna mund të krijojë sërish kaos, apo disa keqkuptime: do të nevojitet kujdes i dyfishtë. Fundjavë rikuperimi.

Bricjapi

Të mërkurën, të enjten dhe të premten në mëngjes do ta keni hënën aktive dhe Marsin në aspekt të shkëlqyer: nëse keni çështje të rëndësishme për t’u marrë, do të duhet të takoni dikë që mund të ketë një peshë të caktuar në jetën tuaj, duhet të fokusoheni në këto ditë. Të shtunën dhe të dielën mund të lindin probleme të vogla në dashuri ose në familje: jini të kujdesshëm.

Ujori

Të hënën dhe të martën, hëna në kundërshtim mund të acarojë vrullin tuaj, dëshirën për t’u rebeluar kundër gjithçkaje dhe të gjithëve: jini të matur. Për fat, duke filluar nga e mërkura do të gjeni më shumë qetësi. Javë fitimprurëse për të çuar përpara projekte ambicioze ose për të rizgjuar një ndjenjë që duket e fjetur. Favorizohen takime të reja gjatë fundjavës.

Peshqit

Një javë tjetër për t’iu qasur me kujdes, më pas nga data 17 qershor gjërat do të fillojnë të përmirësohen gradualisht. Të mërkurën, të enjten dhe të premten në mëngjes, Hëna në kundërshtim mund të shkaktojë tension të thellë nervor, disa pengesa irrituese ose pak lodhje. Fundjavë rikuperimi. Duhet të gjeni pak kohë për dashurinë.

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

albanianlive AlbanianLive.com mbetet zgjedhja e parë për një lexues i cili kërkon të informohet me saktësi për një lajm. Misioni jonë kryesor është paanshëmëria dhe profesionalizmi dhe për këtë janë të punësuar gazetarët më të mirë në tregun mediatik.