Mashtroi 55-vjeçaren greke dhe i mori mbi 98 mijë euro, arrestohet shqiptari në Selanik

Një 33-vjeçar shqiptar është vënë në pranga nga oficerët e policisë së Departamentit të Sigurisë Harilaou – Ascension, në Selanik. Sipas mediave greke, shqiptari ka mashtruar një grua 55-vjeçare të cilën e ka bindur t’i japë 98.528 euro për një investim të pretenduar. 55-vjeçarja besonte se 33-vjeçari do t’i investonte paratë e saj në kriptovaluta […]

Qeshor 11, 2024 - 17:05
 0
Mashtroi 55-vjeçaren greke dhe i mori mbi 98 mijë euro, arrestohet shqiptari në Selanik
Reklamë
Reklamë

Një 33-vjeçar shqiptar është vënë në pranga nga oficerët e policisë së Departamentit të Sigurisë Harilaou – Ascension, në Selanik.

Sipas mediave greke, shqiptari ka mashtruar një grua 55-vjeçare të cilën e ka bindur t’i japë 98.528 euro për një investim të pretenduar.

55-vjeçarja besonte se 33-vjeçari do t’i investonte paratë e saj në kriptovaluta dhe depozitoi shumën e madhe prej 98,528 euro në llogarinë e tij.

Me asistencën e Drejtorisë së Krimit Elektronik të Greqisë Veriore, efektivët e policisë arrestuan 33-vjeçarin mashtrues dhe ndaj tij u ngrit një çështje për bashkëpunim në mashtrim kompjuterik.

Dosja përkatëse do t’i kalojë Prokurorisë së Shkallës së Parë Selanik./m.j

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

albanianlive AlbanianLive.com mbetet zgjedhja e parë për një lexues i cili kërkon të informohet me saktësi për një lajm. Misioni jonë kryesor është paanshëmëria dhe profesionalizmi dhe për këtë janë të punësuar gazetarët më të mirë në tregun mediatik.