Nga Vlora në Kavajë për të vjedhur një televizor, arrestohet 47-vjeçari

Një 47-vjeçar ëshjtë arrestuar nga policia në Kavajë, pasi u kap duke vjedhur një televizor në një banesë. Vlonjati me iniciale A.Sh rezulton

Qeshor 11, 2024 - 12:55
 0
Nga Vlora në Kavajë për të vjedhur një televizor, arrestohet 47-vjeçari
Reklamë
Reklamë

Një 47-vjeçar ëshjtë arrestuar nga policia në Kavajë, pasi u kap duke vjedhur një televizor në një banesë.

Vlonjati me iniciale A.Sh rezulton që të jetë autor i katër vjedhjeve të tjera, për periudhën maj-qershor të këtij viti.

Komisariati i Policisë Kavajë, në vijim të punës për goditjen e paligjshmërive në fushën e vjedhjes së pronës dhe pasurisë, organizoi dhe finalizoi operacionin policor të koduar “Foreign”, si rezultat i të cilit u arrestua shtetasi A. Sh., 47 vjeç, banues në Vlorë.

Nga veprimet hetimore dyshohet se ky shtetas, gjatë periudhës maj-qershor 2024, në 4 raste, ka vjedhur në lagje të ndryshme në Kavajës”, njofton policia.

Materialet procedurale i kaluan Porkurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës, për veprime të mëtejshme./vizionplus.tv

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

albanianlive AlbanianLive.com mbetet zgjedhja e parë për një lexues i cili kërkon të informohet me saktësi për një lajm. Misioni jonë kryesor është paanshëmëria dhe profesionalizmi dhe për këtë janë të punësuar gazetarët më të mirë në tregun mediatik.