Nuk kaloi dot dëmtimin, Holanda mbetet pa De Jong në Europian

Frankie De Jong nuk do të jetë në gjendje të luajë për Holandën në Europianin e Gjermanisë. Mesfushori 27-vjeçar nuk ka mundur të

Qeshor 11, 2024 - 11:00
 0
Nuk kaloi dot dëmtimin, Holanda mbetet pa De Jong në Europian
Reklamë
Reklamë

Frankie De Jong nuk do të jetë në gjendje të luajë për Holandën në Europianin e Gjermanisë. Mesfushori 27-vjeçar nuk ka mundur të kapërcejë problemin e dëmtimit dhe kështu Ronald Koeman nuk mund ta përfshijë në ekip.

Trajneri kishte vendosur t’i jepte kohë asit të Barcelonës, por rehabilitimi i ligamenteve të kyçit të këmbës nuk ishte sipas dëshirës dhe kështu ai tashmë është jashtë fushës.

De Jong, i cili ka 54 paraqitje dhe 2 gola për kombëtaren, ka qenë një lojtar kyç për Holandën në dy kompeticionet e fundit të mëdha, Euro 2021 dhe Kupën e Botës 2022. /vizionplus.tv

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

albanianlive AlbanianLive.com mbetet zgjedhja e parë për një lexues i cili kërkon të informohet me saktësi për një lajm. Misioni jonë kryesor është paanshëmëria dhe profesionalizmi dhe për këtë janë të punësuar gazetarët më të mirë në tregun mediatik.