Rusia: Nuk kemi bërë aleancë me Kinën dhe Korenë e Veriut për armët bërthamore

“Rusia nuk është në një aleancë bërthamore me Kinën dhe Korenë e Veriut , kështu që arsenalet e tyre bërthamore duhet të numërohen

Qeshor 11, 2024 - 17:05
 0
Rusia: Nuk kemi bërë aleancë me Kinën dhe Korenë e Veriut për armët bërthamore
Reklamë
Reklamë

“Rusia nuk është në një aleancë bërthamore me Kinën dhe Korenë e Veriut , kështu që arsenalet e tyre bërthamore duhet të numërohen veçmas”, tha ministri i jashtëm rus Sergei Lavrov pas një takimi ministror të BRICS.

“Për sa i përket arsenaleve të Kinës dhe Koresë së Veriut dhe arsenaleve strategjike të Rusisë, ne nuk jemi pjesë e një aleance në asnjë mënyrë”, tha ai, raportoi agjencia e lajmeve Tass.

Sipas diplomatit rus, e vetmja gjë që i bashkon këto tre vende është se “janë shpallur objektiva të politikës agresive të SHBA-së dhe aleatëve të saj”./vizionplus.tv

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

albanianlive AlbanianLive.com mbetet zgjedhja e parë për një lexues i cili kërkon të informohet me saktësi për një lajm. Misioni jonë kryesor është paanshëmëria dhe profesionalizmi dhe për këtë janë të punësuar gazetarët më të mirë në tregun mediatik.