Shpërthen fabrika e armëve në Poloni, një i vdekur

Një shpërthim që ndodhi në fabrikën e armëve Mesko në qytetin juglindor polak të Skarzysko-Kamienna, ka rezultuar në një zjarr dhe vdekjen e

Qeshor 10, 2024 - 21:55
 0
Shpërthen fabrika e armëve në Poloni, një i vdekur
Reklamë
Reklamë

Një shpërthim që ndodhi në fabrikën e armëve Mesko në qytetin juglindor polak të Skarzysko-Kamienna, ka rezultuar në një zjarr dhe vdekjen e një punëtori 59-vjeçar.

Bëhet e ditur se shpërthimi në fabrikën e armëve në Poloni vrau një person dhe plagosi disa të tjerë.

Një tjetër punonjës u shtrua në spital, megjithëse gjendja e tij nuk është në rrezik për jetën, kanë njoftuar autoritetet lokale.

Siç raportohet, shkaku i shpërthimit aktualisht është nën hetim.

Fabrika në pronësi të Polska Grupa Zbrojenioëa, prodhon produkte mbrojtëse, raketa antitank dhe municione të armëve të vogla.

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

albanianlive AlbanianLive.com mbetet zgjedhja e parë për një lexues i cili kërkon të informohet me saktësi për një lajm. Misioni jonë kryesor është paanshëmëria dhe profesionalizmi dhe për këtë janë të punësuar gazetarët më të mirë në tregun mediatik.