‘Euro 2024’, Braçe denoncon skemën e transmetimit: Bashkitë janë ndaluar të shfaqin ndeshjet në sheshe, iu kërkohet para…

Deputeti Erion Braçe ka denoncuar skemat e transmetimit të Kampionatit Europian të Futbollit. Përmes rrjeteve sociale, Braçe shkruan se bashkitë janë ndaluar të transmetojnë në sheshe ndeshjet e futbollit pasi të drejtat zotërohen nga Klan TV. “Kam lexuar nje leter bashkive te vendit, ku ju behet me dije se nuk mund te vendosin ekrane ne […]

Qeshor 17, 2024 - 12:25
 0
‘Euro 2024’, Braçe denoncon skemën e transmetimit: Bashkitë janë ndaluar të shfaqin ndeshjet në sheshe, iu kërkohet para…
Reklamë
Reklamë

Deputeti Erion Braçe ka denoncuar skemat e transmetimit të Kampionatit Europian të Futbollit.

Përmes rrjeteve sociale, Braçe shkruan se bashkitë janë ndaluar të transmetojnë në sheshe ndeshjet e futbollit pasi të drejtat zotërohen nga Klan TV.

“Kam lexuar nje leter bashkive te vendit, ku ju behet me dije se nuk mund te vendosin ekrane ne sheshet e tyre per njerezit qe duhet te shohin ndeshjet, pa paguar tek zoteruesi i te drejtave televizive dhe PAGESA ESHTE SHUME SHUME HERE ME SHUME SE VLERA E NJE ABONIMI!

Reklamë
Reklamë

Nuk ka as tarifa letra, por nje emer e nje numer telefoni ku duhet te flasesh e paguash; dhe kjo ju behet me dije shume vone, kur dihet se institucionet kane procedura qe nuk kalohen me “ti paguajne bizneset qe shesin qofte e birra”!”, thekson Braçe.

/a.r

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

albanianlive AlbanianLive.com mbetet zgjedhja e parë për një lexues i cili kërkon të informohet me saktësi për një lajm. Misioni jonë kryesor është paanshëmëria dhe profesionalizmi dhe për këtë janë të punësuar gazetarët më të mirë në tregun mediatik.