“Fillimi i dy legjendave”, fotoja e Messit me Lamine Yamal që po bëhet virale 17 vjet më vonë

Ishte viti 2007 kur Lionel Messi pozoi për foto me një fëmijë në dhomën e zhveshjes së Camp Nou të Barcelonës për një

Korrik 10, 2024 - 11:35
 0
“Fillimi i dy legjendave”, fotoja e Messit me Lamine Yamal që po bëhet virale 17 vjet më vonë
Reklamë
Reklamë

Ishte viti 2007 kur Lionel Messi pozoi për foto me një fëmijë në dhomën e zhveshjes së Camp Nou të Barcelonës për një xhirim bamirësie.

Ishte vetëm 20 vjeç, por tashmë kishte arritur të bëhej i njohur dhe të tregonte talentin e tij.

Ajo që si futbollisti argjentinas dhe fotografi nuk e dinin ishte se foshnja do të hynte edhe në futbollin ndërkombëtar më pak se 17 vjet më vonë.

Reklamë
Reklamë

Messi i bëri banjë Lamine Yamal – 16-vjeçarit që po magjeps me fanellën e kombëtares spanjolle në Euro 2024.

Goli që shënoi të martën në gjysmëfinale kundër Francës është ai për të cilin do të flitet me dekada.

Në moshën 16 vjeç e 362 ditë, goli e bëri atë gjithashtu njeriun më të ri që ka shënuar në historinë e turneut.

Fotoja e harruar prej kohësh e Messit dhe Yamal u rishfaq pasi babai i Yamal e postoi atë në Instagram javën e kaluar me mbishkrimin: “Fillimi i dy legjendave”. /vizionplus.tv

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

albanianlive AlbanianLive.com mbetet zgjedhja e parë për një lexues i cili kërkon të informohet me saktësi për një lajm. Misioni jonë kryesor është paanshëmëria dhe profesionalizmi dhe për këtë janë të punësuar gazetarët më të mirë në tregun mediatik.