Lamin Yamal, historia prekëse pas festimit të golit

Ai po jeton ëndrrën më të madhe të çdo adoleshenti. Lamin Yamal është imazhi kryesor i “EURO 2024″. Jo vetëm për kombëtaren spanjolle, por edhe për

Korrik 10, 2024 - 11:35
 0
Lamin Yamal, historia prekëse pas festimit të golit
Reklamë
Reklamë

Ai po jeton ëndrrën më të madhe të çdo adoleshenti. Lamin Yamal është imazhi kryesor i “EURO 2024″. Jo vetëm për kombëtaren spanjolle, por edhe për të gjithë organizimin.

Pak para se të mbushte 17-vjeç, fëmija mrekullibërës i Barcelonës , bëri që i gjithë planeti të flasë për golin historik që shënoi ndaj Francës në gjysmëfinale. Mbrëmjen e së martës (09/07), pasi e dërgoi topin në rrjetën e “tringjyrëve” në minutën e 21-të të ndeshjes, ai vrapoi drejt pankinës së skuadrës së tij dhe u hodh në krahët e bashkëlojtarëve.

Megjithatë, nuk janë të pakta rastet që ai feston duke nderuar lagjen ku është rritur. Më konkretisht, ai formon me gishta një 3, një 0 dhe një 4 (304). Tre shifrat e fundit të kodit postar të lagjes Rocafonda (08304), një nga lagjet më të varfra në Katalonjë, të cilën e djathta ekstreme VOX e quajti “pleh shumëkulturore”.

Reklamë
Reklamë

Vihet re se Rocafonda është një nga lagjet më të varfra në zonën Maresme të Barcelonës. Sipas INE [instituto nacional de statistica] pothuajse gjysma e familjeve që jetojnë atje janë në rrezik të varfërisë dhe të ardhurat mesatare janë 1/3 e asaj të Center ose Eixample, dy lagje të pasura të qytetit.

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

albanianlive AlbanianLive.com mbetet zgjedhja e parë për një lexues i cili kërkon të informohet me saktësi për një lajm. Misioni jonë kryesor është paanshëmëria dhe profesionalizmi dhe për këtë janë të punësuar gazetarët më të mirë në tregun mediatik.