Të paktën 38,295 palestinezë janë vrarë në sulmet izraelite në Rripin e Gazës

Të paktën 38,295 palestinezë janë vrarë dhe 88,241 janë plagosur në sulmet izraelite në Rripin e Gazës që nga 7 tetori, njoftoi sot ministria e

Korrik 10, 2024 - 14:00
 0
Të paktën 38,295 palestinezë janë vrarë në sulmet izraelite në Rripin e Gazës
Reklamë
Reklamë

Të paktën 38,295 palestinezë janë vrarë dhe 88,241 janë plagosur në sulmet izraelite në Rripin e Gazës që nga 7 tetori, njoftoi sot ministria e shëndetësisë e enklavës.

Në 24 orët e fundit, të paktën 52 palestinezë u vranë, sipas të njëjtës deklaratë.

Nga ana tjetër, Izraeli mbetet i vendosur për të mos i dhënë luftës, ndonëse negociatat për armëpushim vijojnë. Izraeli thekson se nuk do të ndalojë luftën deri në arritjen e objektivave, që janë eliminimi përfundimtar i Hamasit, si dhe kthimi i pengjeve./vizionplus.tv/

Reklamë
Reklamë

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

albanianlive AlbanianLive.com mbetet zgjedhja e parë për një lexues i cili kërkon të informohet me saktësi për një lajm. Misioni jonë kryesor është paanshëmëria dhe profesionalizmi dhe për këtë janë të punësuar gazetarët më të mirë në tregun mediatik.