Një nga yjet e Spanjës këtë Europian, sulmuesi baskë prioriteti numër 1 i Barcelonës

Nico Williams është dëshira e madhe e Barcelonës për linjën e tyre sulmuese për sezonin e ardhshëm. Anësori bask, zbulimi i madh i

Korrik 10, 2024 - 15:00
 0
Një nga yjet e Spanjës këtë Europian, sulmuesi baskë prioriteti numër 1 i Barcelonës
Reklamë
Reklamë

Nico Williams është dëshira e madhe e Barcelonës për linjën e tyre sulmuese për sezonin e ardhshëm. Anësori bask, zbulimi i madh i Eurokupës me Spanjën së bashku me Lamine Yamal të Barcelonës, e ka ditur prej javësh që Barça e ka atë në vendin e parë në listën e prioriteteve dhe se kjo është arsyeja pse klubi ka vendosur të punojë për të mbyllur marrëveshjen sa më shpejt të jetë e mundur me lojtarin e Athletic Club.

Barça u takua javën e kaluar në Barcelonë me agjentin e Nico Williams, Félix Tainta. Takimi përfundoi me një marrëveshje parimore mes klubit dhe Nicos për kushtet personale të operacionit.

Në totalin e viteve të kontratës së anësorit të kombëtares tashmë ka një marrëveshje parimore mes të dyja palëve dhe të gjitha çështjet e lira janë mbyllur në pritje të Barça dhe Athletic për të mbyllur transfertën përfundimtare. /vizionplus.tv

Reklamë
Reklamë

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

albanianlive AlbanianLive.com mbetet zgjedhja e parë për një lexues i cili kërkon të informohet me saktësi për një lajm. Misioni jonë kryesor është paanshëmëria dhe profesionalizmi dhe për këtë janë të punësuar gazetarët më të mirë në tregun mediatik.