Holanda humb një tjetër “yll” në prag të Evropianit

Është një mungesë që pritet t’i kushtojë shumë “tulipanëve”. Pavarësisht dëshirës së madhe për të qenë pjesë e Kampionatit Evropian të futbollit, “ylli”

Qeshor 11, 2024 - 13:30
 0
Holanda humb një tjetër “yll” në prag të Evropianit
Reklamë
Reklamë

Është një mungesë që pritet t’i kushtojë shumë “tulipanëve”.

Mirëpo, De Jong nuk do të jetë e vetmja mungesë e vyer për teknikun Ronald Koeman, me Federatën Holandeze të Futbollit, që mesditën e kësaj të marte ka njoftuar tifozët e saj, me anë të një postimi në profilet e tyre zyrtare, “fantazisti” i Atalanta, Teun Koopmeiners ka pësuar një dëmtim gjatë stërvitjes dhe do të mungojë në turneun e Gjermanisë.

“Teun Kupmainers do të mungojë në EURO 2024. Mesfushori nuk do të mund të marrë pjesë pasi u dëmtua dje gjatë stërvitjes për ndeshjen kundër Islandës.

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

albanianlive AlbanianLive.com mbetet zgjedhja e parë për një lexues i cili kërkon të informohet me saktësi për një lajm. Misioni jonë kryesor është paanshëmëria dhe profesionalizmi dhe për këtë janë të punësuar gazetarët më të mirë në tregun mediatik.