Takoi i fundit Ervis Martinajn, lirohet ish-shefi i Operacionales, Jeton Lami

Ish-oficeri i Operacionales, Jeton Lami ka lene qelin te dielen pasi ka perfunduar denimin. Ai akuzohej për “shpërdorim detyre” pasi, shoqeronte Ervis Martinajn

Nëntor 24, 2023 - 12:47
 0
Takoi i fundit Ervis Martinajn, lirohet ish-shefi i Operacionales, Jeton Lami
Reklamë
Reklamë

Ish-oficeri i Operacionales, Jeton Lami ka lene qelin te dielen pasi ka perfunduar denimin. Ai akuzohej për “shpërdorim detyre” pasi, shoqeronte Ervis Martinajn ndërkohë që ky i fundit ishte në kërkim. Lami u dënua vetëm për shpërodim detyre me 2 vite e 10 muaj burg.

 

Lami fitoi lirin pasi pjesen me te madhe të dënimit e shlyu me kohen e paraburgimit. Ai ishte personi i fundit që ka parë Ervis Martinajn, ngjarje e dokumentuar edhe nga pamjet filmike të një hoteli në Durrës, ku i shumëkërkuari i drejtësisë është parë përpara se të shpallej i zhdukur. Jeton Lami u provua se shoqëronte Martinajn, duke u bërë shofer i tij.

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

albanianlive AlbanianLive.com mbetet zgjedhja e parë për një lexues i cili kërkon të informohet me saktësi për një lajm. Misioni jonë kryesor është paanshëmëria dhe profesionalizmi dhe për këtë janë të punësuar gazetarët më të mirë në tregun mediatik.