Dronët ukrainas sulmojnë një rafineri ruse

Dronët ukrainas sulmuan një rafinerinë ruse të naftës, aeroportin ushtarak dhe nënstacionin e energjisë në një operacion të përbashkët gjatë natës nga shërbimet e

Korrik 9, 2024 - 14:00
 0
Dronët ukrainas sulmojnë një rafineri ruse
Reklamë
Reklamë

Dronët ukrainas sulmuan një rafinerinë ruse të naftës, aeroportin ushtarak dhe nënstacionin e energjisë në një operacion të përbashkët gjatë natës nga shërbimet e sigurisë së Kievit dhe inteligjenca ushtarake, tha një burim sigurie për Reuters sot.

Burimi, duke folur në kushte anonimiteti, tha se sulmet goditën aeroportin Akhtubinsk në rajonin jugor të Astrakhanit të Rusisë, një rafineri nafte në rajonin e Volgogradit dhe një nënstacion energjetik në rajonin e Rostovit.

Ky sulm vjen një ditë pas një vale sulmesh nga Rusia, e cila nuk kurseu as shkollën e fëmijëve, duke shkaktuar mjaft viktima.

Reklamë
Reklamë

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

albanianlive AlbanianLive.com mbetet zgjedhja e parë për një lexues i cili kërkon të informohet me saktësi për një lajm. Misioni jonë kryesor është paanshëmëria dhe profesionalizmi dhe për këtë janë të punësuar gazetarët më të mirë në tregun mediatik.