Vjosa Osmani ndan foton me Ramën nga Washingtoni: Kosova e ka vendin në NATO

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka ndarë një foto me kryeministrin Edi Rama, teksa të dy ndodhen në samitin e NATO-s në Ëashington.

Korrik 10, 2024 - 11:50
 0
Vjosa Osmani ndan foton me Ramën nga Washingtoni: Kosova e ka vendin në NATO
Reklamë
Reklamë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka ndarë një foto me kryeministrin Edi Rama, teksa të dy ndodhen në samitin e NATO-s në Ëashington.

Ajo thotë se dy vendet po punojnë për tër koordinuar qëndrimet dhe përpjekjet në mënyrë që Kosova t’i bashkohet sa më parë Aleancës.

“Me Kryeministrin Edi Rama, në margjina të Samitit të NATO-s në Washington D.C. për t’i koordinuar qëndrimet dhe përpjekjet tona të përbashkëta në mënyrë që edhe Kosova, sa më parë, t’i bashkohet Shqipërisë dhe shteteve tjera aleate si anëtare me të drejta të plota në NATO, aty ku edhe e ka vendin”, shkruan Osmani.

Reklamë
Reklamë

&

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vjosa Osmani (@vjosa.osmani)

Udhëheqësit e NATO-s takohen sot në Uashington për të diskutuar mbështetjen e aleancës për Ukrainën në luftën kundër Rusisë.

Bisedimet pasojnë një ceremoni të mbajtur të martën për të shënuar 75-vjetorin e themelimit të aleancës ushtarake pas Luftës së Dytë Botërore dhe fillimit të Luftës së Ftohtë. /vizionplus.tv

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

albanianlive AlbanianLive.com mbetet zgjedhja e parë për një lexues i cili kërkon të informohet me saktësi për një lajm. Misioni jonë kryesor është paanshëmëria dhe profesionalizmi dhe për këtë janë të punësuar gazetarët më të mirë në tregun mediatik.