Media amerikane: Biden anuloi takimin me kancelarin gjerman…për të fletur gjumë

Gjithnjë e më shumë raporte po dalin në sipërfaqe të cilat përforcojnë shqetësimin për shëndetin e presidentit amerikan, Joe Biden. Sipas një raporti

Korrik 10, 2024 - 14:50
 0
Media amerikane: Biden anuloi takimin me kancelarin gjerman…për të fletur gjumë
Reklamë
Reklamë

Gjithnjë e më shumë raporte po dalin në sipërfaqe të cilat përforcojnë shqetësimin për shëndetin e presidentit amerikan, Joe Biden.

Sipas një raporti të ri nga Wall Street Journal në vitin 2022, Joe Biden anuloi një takim herët në mbrëmje me kancelarin gjerman Olaf Scholz në minutën e fundit sepse… duhej të flinte.

Gazeta tha se ngjarja ishte një mbledhje jozyrtare në Gjermani në mes të samitit të G7 në qershor 2022 dhe një takim i profilit të ulët ishte planifikuar për të diskutuar çështjen e Ukrainës.

Reklamë
Reklamë

Dy persona që ishin atje në kushte anonimiteti i thanë gazetës se Sekretari i Shtetit Anthony Blinken njoftoi se Biden nuk do të merrte pjesë në takim sepse kishte nevojë të pushonte. Sipas raportit, kancelari dhe ndihmësit e tij u befasuan nga mungesa e Biden dhe prania e Blinken.

Në një deklaratë për Gazetën, një zëdhënës i Departamentit të Shtetit mohoi raportin, ndërsa një zyrtar tjetër tha se Shtëpia e Bardhë i kishte informuar të pranishmit herët se Biden nuk do të mund të merrte pjesë.

Axios, duke cituar njerëz të afërt me presidentin, ka thënë më parë se Biden kishte punuar midis orës 10:00 dhe 16:00 dhe e kishte të vështirë të punonte jashtë këtij afati kohor.

Si CNN ashtu edhe New York Times raportuan se Biden u tha guvernatorëve se duhet të flinte më shumë dhe të ndalonte së shkuari në ngjarje pas orës 20:00.

Shtëpia e Bardhë, megjithatë, nuk i është përgjigjur këtyre akuzave. /vizionplus.tv

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

albanianlive AlbanianLive.com mbetet zgjedhja e parë për një lexues i cili kërkon të informohet me saktësi për një lajm. Misioni jonë kryesor është paanshëmëria dhe profesionalizmi dhe për këtë janë të punësuar gazetarët më të mirë në tregun mediatik.