AlbanianLive

Lajmi Fundit
Reklamë
Reklamë

Provimi i gjuhës së huaj, këtë vit më shumë mbetës. Mat...

Dalja e rezultateve të provimit për gjuhën e huaj që u dha afro dy javë më parë ...

Shiste lëndë narkotike, por ja futi vrapit kur pa polic...

Një 30-vjeçar i identifikuar si  Luvio Shtora është arrestuar ditën e sotme në D...

E rëndë në Kolonjë, 33-vjeçari gjendet i mbytur në reze...

Një 33 vjeçar i identifikuar si banor i fshatit Kagjinas të bashkisë së Kolonjës...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, priten temperatu...

Gjatë kësaj jave, vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike...

Dita e sotme me vranësira dhe reshje të pakta, temperat...

Në shtresat e larta të atmosferës kemi hyrjen e masave ajrore të  paqendrueshme ...

“Po vritemi për një vijë uji!”/ Kunata i dëmton 3 shtëp...

Një konflikt kunatash zhvillohet në “Shihemi në Gjyq”. Mersinia dhe Saimja kanë ...

Provimi i gjuhës së huaj, këtë vit më shumë mbetës. Mat...

Dalja e rezultateve të provimit për gjuhën e huaj që u dha afro dy javë më parë ...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, priten temperatu...

Gjatë kësaj jave, vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike...

Dita e sotme me vranësira dhe reshje të pakta, temperat...

Në shtresat e larta të atmosferës kemi hyrjen e masave ajrore të  paqendrueshme ...

“Po vritemi për një vijë uji!”/ Kunata i dëmton 3 shtëp...

Një konflikt kunatash zhvillohet në “Shihemi në Gjyq”. Mersinia dhe Saimja kanë ...

“Një faqe e gjysmë vendim!”, puna e cunguar e prokurori...

Mersinia dhe Saimja janë dy kunata nga Elbasani që konfliktohen në “Shihemi në G...

Fëmija që u bë nënë 2 herë, djali tregon historinë e ja...

Aureli është vetëm 20 vjeç, por ka parë e përjetuar gjëra përtej moshës së re. A...

Ekonomi

Edukimi financiar, në shkolla/ Minxhozi: Informimi për ...

Fëmijët ,të rinjtë dhe shtresat vulnerabël do të jenë në fokus të nismes së Bank...

Berati, i gjithi i rezervuar nga turistë anekënd botës,...

Qyteti i Beratit i njohur ndryshe si qyteti i një mbi një dritareve thuajse në ç...

Tatimi mbi pagat apo kapitalin, një krahasim mes Shqipë...

Sa paguajnë tatim mbi pagë shqiptarët! Do të shohim më poshtë një krahasim, të b...

78% e shqiptarëve në moshë të rritur kanë llogari bankare

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, tha të premten në workshopin “Rr...

Pasuritë e paluajtshme, 90 milionë euro investim nga in...

Ka një ecuri të dukshme dhe është një treg me një zhvillim të hovshëm. Konfirmim...

Zgjerimi Aeroportit të Tiranës/ Investohet në terminali...

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës (TIA) vijon punimet intensivisht për të zgjerua...

Bota

“Shenja që kërkojnë ta manipulojnë” Horoskopi javor nga...

Astrologe Meri Gjini ka bërë parashikimin e Horoskopit për javën që sapo nisëm, ...

Nga lekët e kërkuara borxh te “heshtja” me Heidin, deta...

Fituesja e Big Brother VIP 3, Egla Ceno është e ftuar këtë mbrëmje në Top Arena ...

I kërkohet të marrë në telefon Meritonin dhe t’i kërkoj...

Mbrëmjen e djeshme në Top Arena, ishte i ftuar vëllai i Ilnisës, Kevin Agolli. A...

E vërteta tronditëse pas ‘rregullit të 5 sekondave’: Çf...

Disa besojnë se ushqimi që bie në dysheme për një periudhë të shkurtër kohe mble...

Horoskopi javor i Paolo Fox për datat 17 deri 23 qersho...

Lexoni horoskopin e javës nga Paolo Fox për të zbuluar se çfarë kanë rezervuar y...

Studimi: Më shumë njerëz po i shmangen lajmeve

Më shumë persona po largohen nga përditësimi me lajmet e fundit, pasi i përshkru...

“Shenja që kërkojnë ta manipulojnë” Horoskopi javor nga...

Astrologe Meri Gjini ka bërë parashikimin e Horoskopit për javën që sapo nisëm, ...

Horoskopi javor i Paolo Fox për datat 17 deri 23 qersho...

Lexoni horoskopin e javës nga Paolo Fox për të zbuluar se çfarë kanë rezervuar y...

Horoskopi ditor për nesër, e Hënë 17 Qershor 2024

Dashi Zjarri i pasionit do rindizet gjate kësaj dite dhe çdo gjë do jete me e bu...

Parashikimi i yjeve\ Këto janë shenjat më të favorizuar...

Dashi Hëna në aspektin e mirë do t’ju japë një fundjavë plot ngjarje dhe interes...

Horoskopi ditor për nesër, e Shtunë 15 Qershor 2024

Dashi Jeni duke u përballur me një rrugëtim i cili do ju lejojë që të përcaktoni...

“Do të kaloni një provë të vërtetë”, Horoskopi ditor 14...

Dashi Duhet të jeni të duruar me partnerin/en dhe t’i kushtoni më shumë rëndësi ...

E vërteta tronditëse pas ‘rregullit të 5 sekondave’: Çf...

Disa besojnë se ushqimi që bie në dysheme për një periudhë të shkurtër kohe mble...

Rriten me 20% infeksionet respiratore, Bino: Pandemia k...

Barra e sëmundjeve në popullatë po rritet me shpejtësi sipas të dhënave zyrtare....

62-vjeçarja pa asnjë thinjë në kokë tregon recetën: Ma ...

Flokët tuaja mund të thinjen edhe para kohe. Ato fijet e argjendta me kalimin e ...

Problemet nga pishinat, kontroll 120 subjekteve për cil...

Zgjidhni pishina që plotësojnë standardet, për të shmangur infeksionet e ndryshm...

Uji i pishinave rrit shanset për infeksione të ndryshme...

Stina e shumëpritur e verës kërkon një vëmendje më të madhe për kujdesin ndaj sh...

Alarmi i ekspertit: Shkalla e vdekshmërisë nga kanceri ...

Vendet e Ballkanit kanë një përqindje shumë më të lartë të vdekshmërisë nga sëmu...

Studimi: Më shumë njerëz po i shmangen lajmeve

Më shumë persona po largohen nga përditësimi me lajmet e fundit, pasi i përshkru...

Pse vitet e fundit burrat kanë “frikë” nga martesa?

Blogerja e njohur në Tik Tok, Anya Haas ka postuar një video në TikTok në lidhje...

VIDEO / Imazhe spektakolare nga Marsi, sipërfaqja e pla...

Agjensia Hapësinore Evropiane ka realizuar një video mbi planetin e kuq falë të ...

‘Grali i Shenjtë’ me vlerë 20 miliardë dollarë, Kolumbi...

Qeveria kolumbiane ka filluar të eksplorojë një galion spanjoll të fundosur të s...

Shtylla drite që “zbrisnin” nga qielli, shpjegimi për f...

Banorët e Japonisë u shokuan nga pamja në qiellin e natës, ku nëntë shtylla drit...

Stuhia më e fortë gjeomagnetike në 20 vite pritet të go...

Një stuhi e rrallë gjeomagnetike pritet të godasë Tokën në fundjavë dhe është pa...

Kam fjetur me vëllain e burrit, kam bere mire apo keq?

Jam 23 vjeqare dhe jam nga njerin nga qytetet e Kosoves. Historia ime është e qu...

Nëna e dy djemve rrëfen tregimin: Seksi me dashnorin më...

Një grua, të cilës i është mërzitur raporti me burrin e saj, ka zgjedhur përjeti...

Qershitë e Zeza të Beratit – Tradita e Vërtetë e Frutav...

Sezoni i qershive ka nisur ëmbël këtë vit, ku prodhimi duket si i bekuar nga nat...

Kura Me 40 Arra të Gjelbra të Pabëra – Për Tiroidet, Gj...

Në treg kanë dalë arrat e gjelbra të pabëra të cilat ofrojnë vlera vërtet të rën...

Bamje me Hudhra dhe Vaj Ulliri – Shpejt, Lehtë dhe Shën...

Dashamirësit e bamjes, një perime tepër e shëndetshme për organizmin, janë gjith...

Metodat Natyrale – Si të Kuroni Enjtjen e Kyçeve

Akumulimi i acidit urik dhe formimi i kristaleve të imëta në kyçe mund të shkakt...

Reçel Shtëpie me Pjeshkë – Ëmbëlsi, Aromë dhe Shije Mag...

Cilësohen si frutat e arta të stinës, plot lëng e shije, të freskëta me aromë ma...

10 Erëzat Efikase Kundër Mushkonjave

Stina e verës sapo ka nisur. Më në fund! Tani mund t’i gëzohemi plazhit, shëtitj...

Nga lekët e kërkuara borxh te “heshtja” me Heidin, deta...

Fituesja e Big Brother VIP 3, Egla Ceno është e ftuar këtë mbrëmje në Top Arena ...

I kërkohet të marrë në telefon Meritonin dhe t’i kërkoj...

Mbrëmjen e djeshme në Top Arena, ishte i ftuar vëllai i Ilnisës, Kevin Agolli. A...

Françeska “shpërthen” në lot në mes të show-t, çfarë e ...

Françeska Murati, ish-banorja e Big Brother VIP 3 ishte e ftuar në “S’e luan top...

Mozzik flet për prishjen e raportit me Noizyn

“Bonjur, Madame” ishte një bashkëpunim që u prit me shumë entuziazëm nga ndjekës...

Drini Zeqo në një lidhje dashurie me ish-banoren e “BBV...

Ish-konkurrenti i “Big Brother VIP”, Drini Zeqo mesa duket ka nisur një lidhje t...

Elia Zaharia larg pamjes prej princeshe pas divorcit me...

Shumë e njohin si aktore, disa më të mëdhenj në moshë edhe si këngëtare, por të ...

Shkencë & Hi-Tech

Tesla shton udhëzime duke përmirësuar navigimin në makinë

Tesla lëshoi një përmirësim të softuerit për sistemin e saj të navigimit në maki...

Sonda Chang’e-6 zbarkon në anën e largët të hënës për t...

Sonda kineze Chang’e-6 u ul në anën e largët të Hënës, të dielën në orën 6:23 të...

Teknologjia rindërton fytyrën e njerëzve 4000 vite më p...

Në Galerinë e Arteve të Perthit, teknologjia i ka ndihmuar njerëzit që të komuni...

BE po vëzhgon Metën për të luftuar dezinformimin për zg...

Komisioni Evropian ka thënë të martën se kompania Meta ka marrë masa për luftuar...

Teknologjia dixhitale krijon pamjen e gruas 2200-vjeçare

Pamja e zonjës Xin Zhui, një aristokrate 2200-vjeçare e mumifikuar nga Kina qend...

“Çfarë i thua Heidit, më ke mërzitur shumë…”/ Kriset së...

Mbrëmjen e djeshme, debatet mes Meritonit dhe Heidit kanë qenë të vazhdueshme. M...

Opinion

Reklamë
Reklamë

Postimet e Fundit

Shiko të gjitha postimet
Rajoni

Greqi/ Një tjetër turist gjendet i vdekur në një ishull...

Një turist i zhdukur amerikan është gjetur i vdekur në një plazh në një ishull t...

Horoskopi

“Shenja që kërkojnë ta manipulojnë” Horoskopi javor nga...

Astrologe Meri Gjini ka bërë parashikimin e Horoskopit për javën që sapo nisëm, ...

Sport

‘Euro 2024’, Braçe denoncon skemën e transmetimit: Bash...

Deputeti Erion Braçe ka denoncuar skemat e transmetimit të Kampionatit Europian ...

Rajoni

Mediat kroate publikojnë pamjet/ Djali i Vuçiç i përfsh...

Prej ditës së djeshme, në media të ndryshme po qarkullojnë pamjet që tregojnë dj...

Bota

Katër të vdekur dhe pesë të zhdukur brenda pak ditëve, ...

Katër turistë të vdekur dhe pesë të zhdukur brenda disa ditëve në Greqi, janë sh...

Sociale

Provimi i gjuhës së huaj, këtë vit më shumë mbetës. Mat...

Dalja e rezultateve të provimit për gjuhën e huaj që u dha afro dy javë më parë ...

Politikë

Shkelën perimetrin dhe rrezikuan jetët e pushuesve, bll...

Policia Kufitare dhe Njësia Policore Detare në Vlorë kanë bllokuar dy mjete lund...

Bota

“Nxirrini armët nga magazinat!” Stoltenberg: NATO do të...

Në të ardhmen e afërt NATO do të mund të përballet me diçka me të cilën nuk ësht...

Bota

Kriza në qeverinë izraelite! Shpërbëhet kabineti i luft...

Kabineti i luftës nuk ekziston më në Izrael. Me një vendim të minutës së fundit,...

Opinion

Mendja top… futbolli!

Nga Artan Fuga Në verën e vitit 1990, verë e nxehtë në të gjitha kuptimet, shqip...

Sport

Nga Europiani në politikë, Mbape apel për zgjedhjet në ...

Në prag të ndeshjes me Austrinë në debutimin në Euro 2024, ylli i Francës Kylian...

Bota

Netanyahu shpërbën kabinetin e luftës pas dorëheqjes së...

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu ka shpërbërë kabinetin gjashtë anëtarës...

12
Reklamë
Reklamë